אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנוסעים קבעו: זהו שדה התעופה המפנק ביותר בעולם - שנה שישית ברציפות צילום: Changi Airport Group

הנוסעים קבעו: זהו שדה התעופה המפנק ביותר בעולם - שנה שישית ברציפות

למעלה מ-13 מיליון נוסעים שעברו ב-500 שדות תעופה ענו על שאלונים זהים בשנה החולפת ובחרו בשדה התעופה צ'אנגי בסינגפור במקום הראשון. איזה שדה מוביל בקטגוריית השופינג והיכן ממוקם נתב"ג?

22.03.2018, 21:41 | שירות כלכליסט

השבוע פורסם דירוג שדות התעופה הטובים בעולם לשנת 2018 מטעם חברת המחקר סקייטראקס (Skytrax). נתב"ג לא הצליח להיכנס ל-100 המובילים.

קראו עוד בכלכליסט

הסקר מבוסס על 13.73 מיליון שאלונים הנוגעים ליותר מ-500 שדות תעופה ברחבי העולם, והם מולאו מאוגוסט 2017 ועד פברואר 2018.

למקום הראשון הגיע שדה התעופה צ'אנגי בסינגפור, זו השנה השישית ברציפות. "זהו הישג מדהים עבור שדה התעופה צ'אנגי, והפרס שוב ממחיש את הפופולאריות שלו", אמר מנכ"ל סקייטראקס, אדוארד פלייסטד, בהצהרה שליוותה את הדירוג.

זוהי הפעם התשיעית בסך הכל שצ'אנגי זוכה במקום הראשון מאז שנת 2000. השדה גם זכה בדירוג הראשון בפינוקים לנוסעים. "צ'אנגי מאוד ממוקד בהענקת חוויית נוחות לנוסע", הוסיף פלייסטד.

שדה התעופה האנדה אינטרנשיונל בטוקיו – הזוכה במקום שני אשתקד –ירד למקום השלישי השנה והתחלף עם אינצ'יאון אינטרנשיונל, סיאול. שדה התעופה הונג קונג עלה מקום אחד למקום רביעי, ואילו שדה התעופה מינכן צנח שני מקומות - למקום השישי. את החמישייה המובילה סוגר שדה התעופה דוחא חמאד אינטרנשיונל.

דירוג בתוך דירוג: לשופינג עיצרו בשדה התעופה בלונדון

 

הנשאלים התבקשו לדרג את שדות התעופה גם לפי חוויית הקניות בשטחם. למקום הראשון בקטגוריה זו הגיע שדה התעופה הית'רו בלונדון. במקום השני - צ'אנגי. במקום השלישי - הונג קונג. במקום הרביעי - דוחא. במקום החמישי - אמסטרדם. במקום השישי - אינצ'ון. במקום השביעי - דובאי. במקום השמיני - פיאמיצ'ינו ברומא. במקום התשיעי - CDG בפריז ובמקום העשירי - פרנקפורט בגרמניה.

 

סקייטראקס מתארת את הסקר השנתי שלה כמדד לאיכות בתעשיית שדות התעופה. החברה אומרת כי היא בלתי תלויה לחלוטין בהשפעה מצד שדות התעופה ומבצעת סקרים פרטיים של שירות הלקוחות והתנאים בכל שדה.

להלן 10 שדות התעופה הטובים בעולם לשנת 2018:

10. פרנקפורט, גרמניה

שדה התעופה בפרנקפורט, גרמניה שדה התעופה בפרנקפורט, גרמניה שדה התעופה בפרנקפורט, גרמניה

9. ציריך, שוויץ

שדה התעופה של ציריך, שוויץ, צילום: seatmaestro שדה התעופה של ציריך, שוויץ | צילום: seatmaestro שדה התעופה של ציריך, שוויץ, צילום: seatmaestro

8. הית'רו, לונדון

שדה התעופה הית שדה התעופה הית'רו בלונדון, בריטניה | צילום: שאטרסטוק שדה התעופה הית

7. סנטאייר, נאגויה

שדה התעופה בנאגויה, יפן, צילום: Chubu Centrair שדה התעופה בנאגויה, יפן | צילום: Chubu Centrair שדה התעופה בנאגויה, יפן, צילום: Chubu Centrair

6. מינכן, גרמניה

שדה התעופה מינכן, גרמניה, צילום: שאטרסטוק שדה התעופה מינכן, גרמניה | צילום: שאטרסטוק שדה התעופה מינכן, גרמניה, צילום: שאטרסטוק

5. חמאד, דוחה

נמל תעופה דוחה, קטאר, צילום: ויקימדיה נמל תעופה דוחה, קטאר | צילום: ויקימדיה נמל תעופה דוחה, קטאר, צילום: ויקימדיה

4. הונג קונג

שדה התעופה של הונג קונג, צילום: שאטרסטוק שדה התעופה של הונג קונג | צילום: שאטרסטוק שדה התעופה של הונג קונג, צילום: שאטרסטוק

3. האנדה, טוקיו

שדה התעופה האנדה בטוקיו, יפן, צילום: pcparch.com שדה התעופה האנדה בטוקיו, יפן | צילום: pcparch.com שדה התעופה האנדה בטוקיו, יפן, צילום: pcparch.com

2. אינצ'יאון, סיאול

שדה התעופה אינצ שדה התעופה אינצ'יאון בסיאול, דרום קוריאה | צילום: latedeparture.com שדה התעופה אינצ

1. צ'אנגי, סינגפור

שדה התעופה צ שדה התעופה צ'אנג'י בסינגפור | צילום: Changi Airport Group שדה התעופה צ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות37 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

37.
באמת איכותי
31 תלמד בבקשה אנגלית לפני שאתה מפרש משהו spoiled זה אומר לפנק יש אנשים שטסים המון בשנה וחשוב שאיכות השדה תהיה גבוהה הניקיון שירות השהיה בזמן ההמתנה לטיסה. נתב״ג בנוי בצורה חכמה אבל לא מנוצל - לא נקי כמו שדות אחרים בעולם, יקר יחסית ואין מה לדבר בכלל על שירותי הקרקע הכל לוקח יותר זמן משצריך...... בוא נגיד שלנו יש מה ללמוד מהאמריקאים בשירות לקוחות ולאמריקאים יש מה ללמוד מה אסיאתים באיכות השדות..... שיהיה חג שמח חברים :)
עמית  |  06.04.18
לכל התגובות