אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנרג'יאן היוונית מכריזה רשמית על פיתוח מאגרי הגז כריש ותנין

אנרג'יאן היוונית מכריזה רשמית על פיתוח מאגרי הגז כריש ותנין

ההכרזה של החברה היוונית מגיע שבוע לאחר ההנפקה בלונדון בה נרשמה השתתפות ערה של גופים מוסדיים ישראליים

22.03.2018, 11:53 | ליאור גוטמן
אנרג'יאן היוונית הכריזה הבוקר (ה') רשמית על פיתוח מאגרי הגז כריש ותנין. מדובר בהכרזה שהיא טכנית בעיקרה, ולמרות שהיה הייתה צפויה היא מקבעת הלכה למעשה את המציאות בה מאגרי כריש ותנין יתחברו לחוף בצנרת עצמאית ומנותקת מזו שיש למאגר תמר או זו שתהיה למאגר לוויתן, מהלך שישלש עד שנת 2021 את מספר ספקי הגז למשק המקומי.

קראו עוד בכלכליסט

אנרג'יאן רכשה את המאגרים באוגוסט 2016 בעבור כ-150 מיליון דולר, זאת כחלק מיישום מתווה הגז הממשלתי. זה האחרון כפה על דלק ונובל אנרג'י למכור את זוכת המאגרים שהיו בעבר בחזקתם וזאת כדי ליצור תחרות יש מאין במשק המקומי. ביוני האחרון הוגשה תכנית הפיתוח שכוללת הקמת מתקן הפקה ימי (FPSO) וחיבור עם צנרת שאורכה מעל ל-110 ק"מ לחופי ישראל.

אנרג'יאן השלימה בחודשים האחרונים צבר חוזים במשק עם יכולת הזרמה של כ-4 מיליארד מ"ק לשנה עם תמחור שייצב רף מחירים חדש במשק וזול בכ-37% מחוזה חברת החשמל. בתחילת החודש הושלמה הסגירה הפיננסית למאגר כריש מול קונסורציום של 4 בנקים בהובלת בנק הפועלים ובהיקף של כ-1.275 מיליארד דולר, ובשבוע שעבר הושלמה ההנפקה הראשונה בתולדות החברה בלונדון עם השתתפות ערה של גופים מוסדיים ישראליים.

על פי ההערכות כ-450 מתוך כ-460 מיליון דולר שהושגו בהנפקה בלונדון ישוריינו לפיתוח מאגר תנין, כאשר שאר הכסף יגיע מבעלי אנרג'יאן, היא חברת קרוג'יאן קפיטל. הזרמת הגז לשוק המקומי תגיע עד סוף מרץ 2021, עם הערכות שבפועל המועד יוקדם לדצמבר 2020 או ינואר 2021.

מנכ"ל אנרג מנכ"ל אנרג'יאן מתיאוס ריגאס מנכ"ל אנרג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות