אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: משה חוגג משתף פעולה עם וואווי הסינית בפיתוח טלפון קריפטו

דיווח: משה חוגג משתף פעולה עם וואווי הסינית בפיתוח טלפון קריפטו

לפי בלומברג, huawei מעוניינת להעניק לחברת סירין רישיון להריץ את מערכת ההפעלה שפיתחה – SIRIN OS - התומכת בהרצת אפליקציות בלוקצ'יין על מכשיריה, במקביל למערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל

22.03.2018, 12:34 | הגר רבט

יצרנית הסמארטפונים הסינית וואווי (huawei) מנהלת מגעים עם חברת סירין של משה חוגג לפיתוח מכשיר שתומך בטכנולוגיית בלוקצ'יין, כך לפי דיווח של בלומברג. בסירין סרבו להגיב לידיעה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הדיווח, וואווי מעוניינת להעניק לסירין רישיון להריץ את מערכת ההפעלה שפיתחה – SIRIN OS - התומכת בהרצת אפליקציות בלוקצ'יין על מכשיריה, במקביל למערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל.

בבלומברג מציינים כי החברות אישרו להם שנערכה פגישה, אולם סרבו למסור פרטים נוספים. בקבוצת הטלגרם של סירין נכתב ב-28 בפברואר: "הסתיימה פגישה מדהימה בין סירין לאבס לוואווי. בין השאר דובר על האפשרות לשיתוף פעולה שמטרתו להביא את טכנולוגיית הבלוקצ'יין להמונים בצורה מאובטחת".

סירין סיימה לפני למעלה מחודשיים הנפקת אסימונים ראשונית (ICO) במסגרתה גייסה 157 מיליון דולר לפיתוח מכשיר סלולרי מבוסס טכנולוגיית בלוקצ'יין בשם FINNEY.

Mate 10 החדש של וואווי Mate 10 החדש של וואווי Mate 10 החדש של וואווי

סירין עומדת גם מאחורי הסמארטפון סולרין, שנמכר במחיר התחלתי של 15 אלף דולר ונחשב לאחד המכשירים היקרים בהיסטוריה. החברה הודיעה על הפסקת פיתוח המכשיר במרץ 2017, לאחר שהושקעו בפיתוחו 72 מיליון דולר, אולם הוא עדיין מוצע למכירה בנקודות המכירה שלה בעולם.

לפי מסמכי ההנפקה של סירין (white paper), מחירו של הפיני עתיד לעמוד על כ-1,000 דולר וקו המוצרים העתידי אמור לכלול גם מחשב PC. שני המכשירים ישתמשו במערכת הפעלה מבוססת אנדרואיד בקוד פתוח בשם SIRIN OS, שלטענת החברה כוללת מנגנון ידידותי למשתמש להעברת מטבעות וירטואליים בין עמיתים, כמו גם ארנק בטכנולוגיית "אחסון קר" למטבעות קריפטו – אחסון ללא חיבור רשת הפועל בנפרד מיתר המכשיר.

אם המגעים המדווחים אכן יבשילו להסכם, הרי שמדובר ביצרנית הסמארטפונים הגדולה הראשונה שמאמצת את טכנולוגיית הבלוקצ'יין. אולם בה בעת, וואווי מתקשה לשווק את מכשיריה בארה"ב.

אתמול דווח כי חברת בסט ביי, המשווקת הגדולה בארה"ב של מכשירים אלקטרוניים, הפסיקה להזמין מכשירים מהחברה הסינית ולא תציע יותר את מכשיריה ללקוחות. מכיוון שהמכשירים של וואווי אינם מוצעים לצרכן האמריקאי דרך ספקיות הסלולר, כמו אלה של אפל וסמסונג, מדובר במכה קשה ליצרנית. כל זה קצת יותר מחודש לאחר שראשי סוכנויות הביון האמריקאיות הזהירו את הציבור מפני רכישת טלפונים של וואווי, מחשש כי אלה משמשמים לריגול מצד הממשל הסיני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות