אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שאול נאוי: "הבנקים קוראים לאשראי הצרכני מנוע צמיחה - זה מנוע חנק" צילום: עמית שעל

שאול נאוי: "הבנקים קוראים לאשראי הצרכני מנוע צמיחה - זה מנוע חנק"

נאוי הדגיש את רמת הסיכון בענף: "אנחנו מדינה קטנה, עם בעיות גיאו-פוליטיות - כשזה המצב לא הגיוני שהמערכת הבנקאית מעמידה אשראי צרכני רק כדי להראות תוצאות טובות"

22.03.2018, 17:36 | רעות שפיגלמן

"הבנקים קוראים לאשראי הצרכני מנוע צמיחה - זה מנוע חנק", כך אמר היום (ה') שאול נאוי, מבעלי השליטה בחברת האשראי החוץ בנקאי נאוי (לצד אחיו דורי).

"הציעו לי ואני לא מתכוון לעסוק בזה", הוסיף נאוי, שאמר את הדברים בכנס שעסק באשראי החוץ בנקאי, ביוזמת משרד עו"ד גלעד נרקיס.  

קראו עוד בכלכליסט

בדבריו הדגיש דורי את רמת הסיכון הגבוהה הכרוכה בענף. "האשראי למשקי בית הוא אשראי מסוכן מאוד. אנחנו מדינה קטנה, עם בעיות גיאו-פוליטיות, בהתחשב במאפיינים האלה לא הגיוני שהמערכת הבנקאית מעמידה אשראי צרכני רק כדי להראות תוצאות טובות".

לפי הנתונים שעולים מדוחות הלמ"ס ובנק ישראל, כמו גם מהדו"חות השנתיים של הבנקים, חלה עלייה בשנים האחרונות ברמת המינוף של משקי הבית בישראל (בנטרול הלוואות לדיור).

כך למשל, לפי הסקר ארוך הטווח של הלמ"ס, משקי בית בישראל בעלי רמת הכנסה נמוכה, מעשירונים 6-1, נוטלים אשראי בהיקף כפול בהשוואה לאוכלוסיה המקבילה באירופה. שיעור האשראי שלוקחים עשירונים אלה מכלל חובות משקי הבית עומד בישראל על 27%, לעומת שיעור של 14% באירופה.

מנתוני בנק ישראל שפורסמו השבוע, בעשור האחרון עלה סכום ההלוואות של משקי הבית ב־100%, בעוד שההכנסה הממוצעת נטו עלתה ב־50% בלבד. בנטרול כמות משקי הבית שהתווספה במהלך העשור, הפער עומד על 20%.

שאול נאוי , צילום: עמית שעל שאול נאוי | צילום: עמית שעל שאול נאוי , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות