אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חדשות טובות לספרד: S&P העלתה את דירוג האשראי צילום: איי אף פי

חדשות טובות לספרד: S&P העלתה את דירוג האשראי

דירוג האשראי הועלה בדרגה אחת לרמה של A- בזכות תחזית צמיחה משופרת וירידה במתח הפוליטי מול קטלוניה

24.03.2018, 09:54 | בלומברג

חברת S&P העלתה את דירוג האשראי של ספרד בדרגה אחת לרמה של A-. החברה נימקה זאת אתמול (ו') בתחזיות לפיהן הצמיחה הכלכלית במדינה תעלה על זו של גוש היורו, ושהגירעון הממשלתי של ספרד יקטן. עוד נמסר כי "העלינו את הדירוג של ספרד לאור ביצועיה הכלכליים הטובים והעקביים, עודף מאזני סולידי וההתבססות התקציבית המתמשכת".

קראו עוד בכלכליסט

כלכלת ספרד מתאוששת מהתרסקות בשוק הנדל"ן ב-2012 שאילצה אותה להפעיל תוכנית חילוץ לבנקים במשבר - תוכנית שהלכה והתרחבה במשך 18 רבעונים ברציפות. הבנק המרכזי העלה מוקדם יותר השבוע את אומדני הצמיחה שלו, וראש הממשלה מריאנו ראחוי אמר ביום חמישי שמדינתו עמדה ביעדי צמצום הגירעון ב-2017, עליהם סיכמה עם האיחוד האירופי.

דגל קטלוניה. הירידה במתח הפוליטי מסייעת לתחזית, צילום: רויטרס דגל קטלוניה. הירידה במתח הפוליטי מסייעת לתחזית | צילום: רויטרס דגל קטלוניה. הירידה במתח הפוליטי מסייעת לתחזית, צילום: רויטרס

S&P, שקודם לכן דירגה את ספרד בדירוג BBB+, שמרה על התחזית החיובית שלה עבור המדינה, כלומר שתוכל להוסיף ולהעלות את דירוג האשראי שלה בשנתיים הקרובות. להערכתה, הקלה נוספת במתח הפוליטי מול קטלוניה שדרשה ריבונות תתמוך בהעלאת דירוג נוספת.

המהלך של S&P מגיע לאחר מהלך דומה של חברת הדירוג פיץ' שהעלתה בינואר את דירוגה של ספרד לרמה של A-. מודי'ס עשויה גם היא לעדכן את דירוג האשראי של ספרד ב-13 באפריל.

הבנק המרכזי הודיע השבוע על תחזית צמיחה של 2.7% ל-2018, זאת לעומת תחזית של 2.4% עד כה. הסיבות לכך על פי הבנק הן שהחששות ממשבר העצמאות הקטלאני לא התממשו במלואן, בעוד היצוא הגדל והמדיניות הכלכלית החופשית יותר תומכים בהגדלת הצמיחה. עם זאת הבנק הביע חשש ממהמורות בתחום הפיסקאלי שעלולות לגרום להאטה בהפחתת הגירעון.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות