אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבוגר אחראי: טים קוק קורא להרגעת מלחמת הסחר בין סין וארה"ב איור: יונתן פופר

מבוגר אחראי: טים קוק קורא להרגעת מלחמת הסחר בין סין וארה"ב

מנכ"ל אפל, שסין היא אחד השווקים החשובים שלה, התייחס למתיחות הגואה בדברים שנשא בבייג'ינג; "אני בטוח שגם בארה"ב וגם בסין היו מקרים בהם לא כל הצדדים הרוויחו"

24.03.2018, 11:16 | שירות כלכליסט

מנכ"ל אפל טים קוק קורא להרגעת הרוחות ולמסחר פתוח יותר - זאת על רקע חששות מתגברים ממלחמת סחר בין ארה"ב וסין ולאחר משרד המסחר הסיני קרא אתמול (ו') לארה"ב "לסגת מהצהרותיה" בעניין הטלת מכסים, ואמר שאינו מפחד מכניסה למלחמת סחר.

קראו עוד בכלכליסט

"אני בטוח שגם בארה"ב וגם בסין היו מקרים בהם לא כל הצדדים הרוויחו, או שהרווחים לא התחלקו באופן מאוזן", כך אמר קוק בפורום הפיתוח הסיני בבייג'ינג והביע תקווה ש"שיקול הדעת" ינצח.

טים קוק, צילום: צילום מסך טים קוק | צילום: צילום מסך טים קוק, צילום: צילום מסך

ההתפתחויות האחרונות שמו באור הזרקורים יצרניות חומרה כמו אפל, שמרכיבות את רוב מוצריהן בסין - ממנה הם מיוצאים למדינות אחרות. מוצרי חשמל וטכנולוגיה ניצבים בראש רשימת היבוא הסיני לארה"ב.

בשנה האחרונה נאבקו אפל וחברות נוספות עם שורה של דרישות רגולטוריות בסין, כולל חוק שנוי במחלוקת שדורש מהן לאחסן מידע משתמשים במרכזי מידע שמנוהלים ע"י חברות סיניות. בחודש שעבר אפל החלה רשמית לאחסן מפתחות למידע ה-iCloud שלה בסין, מה שעורר ביקורת מצד ארגונים לשמירה על זכויות אדם שטוענים שההחלטה מקלה על פקידים סינים להשתמש במידע הפרטי.

אך למרות האתגרים, החברה שואפת להגדיל את היקף השירותים שהיא מספקת לשוק הסיני, שהוא השלישי בגודלו מבחינתה, ובו 1.8 מיליון מפתחים שמשתמשים בפלטפורמה שלה.

"אמונתי היא שעסקים צריכים לשתף פעולה עם ממשלות בארצות בהן הם פועלים, בין אם הם מסכימים או לא מסכימים ביניהם", כך לדברי קוק.

קוק ביקר בסין מספר פעמים בשנה החולפת, והיה בין הבכירים שנפגשו עם נשיא סין שי ג'ינפינג באוקטובר האחרון. "אני מאמין שאחד ועוד אחד שווים שלוש. העוגה הולכת וגדלה כשעובדים יחד", אמר קוק.

עוד משתתפים בפורום שנמשך שלושה ימים גם מנהלים בכירים מ-IBM, גוגל וקוולקום. קוק, שהוא אחד מיושבי הראש של האירוע השנה, השתתף בו גם בשנה שעברה, אז קרא לסין להגדיל את היקף המסחר שלה ולהיפתח יותר לעולם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות