אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שערוריית פייסבוק: פשיטה על משרדי קיימברידג' אנליטיקה בלונדון צילום: אם סי טי

שערוריית פייסבוק: פשיטה על משרדי קיימברידג' אנליטיקה בלונדון

חוקרים מטעם נציבות המידע בבריטניה פשטו על מטה החברה וביצעו בו חיפושים; זאת במסגרת חקירת פרשת המידע שהשיגה באופן לא חוקי על משתמשי הרשת החברתית

24.03.2018, 11:40 | שירות כלכליסט

חוקרים מטעם רשויות אכיפת החוק בבריטניה פשטו אתמול (ו') בערב על מטה חברת קיימברידג' אנליטיקה בלונדון לצורך ביצוע חיפושים, וזאת בהמשך לצו שהוציא בית המשפט.

קראו עוד בכלכליסט

הפשיטה התבצעה ארבעה ימים לאחר שאליזבת' דנהאם, נציבת המידע הבריטית, הודיעה לראשונה על חקירה נגד החברה. דנהאם ביקשה מבית המשפט גישה למידע שמוחזק ע"י חברת ניתוח הנתונים הלונדונית שעומדת בפני האשמות שהשיגה באופן בלתי חוקי מידע על 50 מיליון ממשתמשי פייסבוק, והשתמשה בו בין היתר במהלך מערכת הבחירות בארה"ב ב-2016 ובקמפיין הברקזיט.

המנכ"ל המודח ניקס, צילום: youtube המנכ"ל המודח ניקס | צילום: youtube המנכ"ל המודח ניקס, צילום: youtube

דובר מטעם משרד נציבות המידע אמר: "אנו מרוצים מהחלטתו של השופט ובכוונתנו לבצע את הצו בהקדם. זהו רק חלק מחקירה נרחבת יותר סביב השימוש במידע אישי למטרות פוליטיות. כפי שאתם מצפים, כעת עלינו לאסוף, להעריך ולשקול את הראיות לפני שנגיע למסקנות".

במוקד החקירה נמצאים הרכישה והשימוש במידע מפייסבוק ע"י חברת קיימברידג' אנליטיקה, החברה האם שלה SCL וד"ר אלכסנדר קוגן, מחברת GSR החוקר שפיתח את היישומון ששימש כדי לאסוף את המידע.

פחות משעה לאחר מתן הצו פשטו 18 אנשי אכיפת חוק, חלקם עטו מדים של נציבות המידע, על משרדי החברה בניו אוקספורד סטריט. ההערכה היא שחיפשו תיעוד של מסרים ותקשורות בין SCL ו-GSR, וכן מידע שהושג מפייסבוק דרך קוגן.

הידיעות על הפשיטה פורסמו לאחר שמנכ"ל החברה, ד"ר אלכסנדר טיילור, שמונה לנהל אותה לאחר הדחתו של אלכסנדר ניקס, פרסם התנצלות בפרשה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות