אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלגן במשרד התקשורת: דיון נוסף במכרז לסמנכ"ל כלכלה צילום: באדיבות דוברות משרד התקשורת

בלגן במשרד התקשורת: דיון נוסף במכרז לסמנכ"ל כלכלה

נציבות שירות המדינה קיבלה את ערעור המועמדת שהגיעה למקום השני במכרז שנסגר לפני ארבעה חודשים. שני המועמדים ירואיינו שוב

24.03.2018, 20:44 | אביב גוטר

הבלגן במשרד התקשורת ממשיך לחגוג: נציבות שירות המדינה החליטה לדון מחדש במכרז לתפקיד סמנכ"ל כלכלה במשרד שנסגר לפני ארבעה חודשים, ושבו זכה ד"ר עופר רז־דרור, זאת בעקבות ערעור שהגישה המועמדת שהגיעה למקום השני דפנה עין־דור.

קראו עוד בכלכליסט

בערעור שהגישה, טוענת עין־דור כי במהלך המכרז אירעו שתי תקלות שהשפיעו על הניקוד של המתמודדים ועל התוצאה הסופית. התקלה הראשונה: בפני הוועדה לא הוקראו הערכות העובד שלה שנכתבו על ידי ממוניה בשנים האחרונות ולא הוצגו תעודות הצטיינות שקיבלה במשך השנים, וזאת בניגוד למועמדים האחרים. התקלה השנייה: רובריקת ההעדפה המתקנת לא מולאה על ידי ועדת הבוחנים. במסגרת מדיניות ההעדפה המתקנת, אם אשה וגבר מקבלים את אותו הניקוד, על הוועדה לבחור באשה אלא אם היא חושבת שהגבר הוא מועמד איכותי יותר. אם היא עושה זאת, עליה לנמק זאת ברובריקה שנקראת העדפה מתקנת.

רז־דרור. ככל הנראה ימשיך בתפקיד, צילום: באדיבות דוברות משרד התקשורת רז־דרור. ככל הנראה ימשיך בתפקיד | צילום: באדיבות דוברות משרד התקשורת רז־דרור. ככל הנראה ימשיך בתפקיד, צילום: באדיבות דוברות משרד התקשורת

בעקבות הערעור החליטה הנציבות לראיין את רז־דרור, שמכהן בתפקיד, ועין־דור שוב. עין־דור דורשת כי הממונה הישיר על סמנכ"ל הכלכלה - המנכ"ל בפועל מימון שמילה - לא יהיה שותף לוועדה שתוקם משום שיש לו היכרות מוקדמת עם רז־דרור, שעליו המליץ במכרז הקודם ושעמו הוא עובד כבר ארבעה חודשים.

רז־דרור עבד במועצה הלאומית לכלכלה במשרד ראש הממשלה ככלכלן בכיר שאחראי על תחום הדיור והאנרגיה מאז 2011 ועד לאחרונה. כמו כן, הוא עסק בתחומי התשתיות הרלבנטיים למשרד התקשורת. עין־דור עובדת אף היא בשירות הציבורי זה כ־15 שנה כמנהלת אגף במשרד התחבורה.

בכירים במשרד התקשורת מציינים כי פתיחת המכרז היא תוצאה של רשלנות מצד הנציבות, שלא מילאה את כל הסעיפים כנדרש והשאירה פתח לערעור. עם זאת, הם סבורים שהדבר לא יביא לכך שרז־דרור יפסיק לכהן כסמנכ"ל כלכלה במשרד.

תגובת המשרד: "הנושא נמצא בטיפול נציבות שירות המדינה"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות