אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האחים נקש ולארי מייזל בוחנים את רכישת השליטה בבזק צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

האחים נקש ולארי מייזל בוחנים את רכישת השליטה בבזק

על רקע הקשיים במגעים עם נתי סיידוף, קיימו האחים ששולטים בארקיע שיחות ראשוניות עם הבנקים הנושים של יורוקום תקשורת. נקש ואיש הנדל"ן האמריקאי מייזל מתעניינים ברכישת אינטרנט זהב - חברה־בת של יורוקום ובעלת השליטה בבזק

25.03.2018, 06:59 | גולן חזני

גורמים חדשים החלו להתעניין ברכישת השליטה בבזק, על רקע הקשיים במגעים עם נתי סיידוף. ל"כלכליסט" נודע כי האחים יוסף (ג'ו), רפי ואבי נקש, בעלי חברת התעופה ארקיע ואימפריית הג'ינסים ג'ורדאש, קיימו בשבוע שעבר שיחות ראשונות בנושא עם הבנקים. בשלב זה לא הגישו הצעה, ועדיין לא החליטו אם להגיש. מתעניין אחר הוא איש העסקים האמריקאי־היהודי לארי מייזל. גורמים אלה מגיעים במטרה לרכוש את אינטרנט זהב, שמחזיקה דרך יורוקום בשליטה בבזק.

קראו עוד בכלכליסט

עד לשבוע שעבר המגעים של הבנקים הנושים של יורוקום, דיסקונט, הפועלים והבינלאומי, היו למכור את השליטה בחברה האם, אבל נסיגתו של נתי סיידוף מההצעה לרכוש את השליטה בה ודרכה את השליטה באנלייט אנרגיה, פרויקט הנדל"ן מידטאון ובזק, וההצעה החדשה שהגיש לרכוש את השליטה באינטרנט זהב בלבד, הביאו גורמים שונים ש"חיכו על הגדר" שרצו רק את בזק, להביע התעניינות גלויה, וליצור קשר עם הבנקים הנושים.

האחים נקש, צילום: אוראל כהן האחים נקש | צילום: אוראל כהן האחים נקש, צילום: אוראל כהן

האחים נקש צברו את הונם, שנאמד במיליארדי שקלים, מהקמת חברת הג'ינסים ג'ורדאש. הם בעלי עסקים נרחבים ונכסי נדל"ן רבים בארץ ובחו"ל, ופועלים בין היתר באמצעות קבוצת אמפא, המחזיקה עבורם נכסי נדל"ן מניב, בעיקר באזורי ביקוש במרכז הארץ. הם גם מחזיקים בנמל אילת ובחברת התעופה ארקיע. בימים אלה הם מקדמים שני פרויקטים המשלבים מלונאות ומגורים על קו החוף בתל אביב. מנהל העסקים של הקבוצה בישראל הוא אבי חורמרו.

לארי מייזל. עד כה השקיע באנרגיה בישראל, צילום: רויטרס לארי מייזל. עד כה השקיע באנרגיה בישראל | צילום: רויטרס לארי מייזל. עד כה השקיע באנרגיה בישראל, צילום: רויטרס

העסקה האחרונה שלהם נקש בארץ היתה ב־2015 כשחתמו עם בנק לאומי על רכישת השליטה (40%) ממניות חברת הנדלן כלכלית ירושלים תמורת 350 מיליון שקל. באוקטובר החליטו לסגת מהעסקה והאשימו את בנק לאומי כי הסתיר את מצבה האמיתי. לאומי הגיש תביעה נגדם על נזק של 172 מיליון שקל שנגרם בעקבות ביטול העיסקה, גישור שנעשה בין הצדדים נכשל והם ממתינים לתחילת המשפט.

לארי מייזל הוא הבעלים של קולרידג' קפיטל מדנבר קולורדו שבונה נדל"ן בארצות הברית והחברה הבת שלה נסחרת בשווי 1.5 מיליארד דולר בארצות הברית. בארץ מתמקדות השקעותיו של מייזל בתחום האנרגיה. הוא מחזיק ב־12% מרשיון עוז וב־73% מרשיון אריה, הנכללים בקידוחי הגז של היתר בנימין, דרומית לתגלית דלית לחופי חדרה. מייזל ניהל מגעים לרכישת אפריקה ישראל במסגרת הסדר החוב אבל לבסוף לא הגיש הצעה.

למרות הנסיון להידברות עם סיידוף הסיכוי לעסקה אתו נמוך. עם זאת, הזמן פועל נגד הבנקים שמתמודדים מול נושי יורוקום נדל"ן המעוניינים לממש נכסים ולמנות את נציגם חגי אולמן למפרק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות