אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המועדונים הגרמניים החליטו לשמר את חוק ה-50+1 צילומים: גטי אימג'ס

המועדונים הגרמניים החליטו לשמר את חוק ה-50+1

המועדונים של שתי הליגות הבכירות בגרמניה הצביעו בעד שימור החוק שמחייב כל מועדון להיות בבעלות 50% פלוס מניה של חברי מועדון

24.03.2018, 21:21 | שירות כלכליסט

36 קבוצות שתי הליגות הבכירות בגרמניה (בונדסליגה 1, בונדסליגה 2) הצביעו בעד שמירה על חוק 50+1. רוב המועדונים הצביעו בעד שימור החוק שמחייב כל מועדון להיות בבעלות 50% פלוס מניה של חברי מועדון (אוהדים).

בפגישה שנערכה בתחילת סוף השבוע, המועדונים היו אמורים לדבר על שינויים בחוק אך הצעת חוק של סנט פאולי מהליגה השנייה הובילה לחיזוק החוק בקרב הקבוצות הבכירות. עם זאת, כן הוחלט לחקור לעומק את המשמעות של החוק הזה ביחס להתפתחויות העסקיות בכדורגל שמחוץ לגרמניה.

עד 1998 בעלות פרטית היתה אסורה בגרמניה. החוק - 50+1 - איפשר להכניס משקיעים פרטיים, נותני חסות לתוך הבעלות. בכך צומצמו חובות ועלו הכנסות, עם זאת, הצליחו לשמור על מחירי כרטיסים נמוכים ביחס לליגות אחרות.

"זה סימן נהדר" אמר מנכ"ל סנט פאולי, אנדראס רטינג אחרי ההצבעה. "היו שיחות אינטנסיביות אבל מצאנו פשרה טובה. זו החלטה טובה לאלו שרוצים רק טוב לכדורגל".

"היה דיון ער וכן" אמר ריינהרד ראובן, נשיא DFL, מנהלת הליגה הגרמנית. "חוק ה-50+1 שייך לתשתיות שחיזקו את הכדורגל הגרמני והותירו אותו חלק מהחברה".

ההחלטה היא גם ניצחון לקמפיין "50+1 נשאר" שהשיג חתימות של יותר מ-3,000 קבוצות אוהדים ברחבי גרמניה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות