אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: קבוצת משקיעי קולנוע תובעת 50 מיליון דולר ממילצ'ן צילום: חיים הורנשטיין

ארה"ב: קבוצת משקיעי קולנוע תובעת 50 מיליון דולר ממילצ'ן

המשקיעים, בהם הבמאי והמפיק ברט ראטנר שהואשם באונס, מאשימים את ארנון מילצ'ן בהונאה וטוענים שהתנהלותו של מילצ'ן, שהיה מוסח בגלל חקירת השוחד של בנימין נתניהו שמתנהלת נגדו בישראל, היא הסיבה לכישלון המהדהד של סרטו של וורן בייטי "Rules Don't Apply"

25.03.2018, 00:06 | יאיר רוה

קבוצת משקיעי קולנוע אמריקאיים תובעת את ארנון מילצ'ן בבית משפט בלוס אנג'לס בסך 50 מיליון דולר באשמת הונאה. המשקיעים, ביניהם הבמאי והמפיק ברט ראטנר (“שעת שיא"), שהואשם באחרונה בשורה של מקרי הטרדה מינית ואף הואשם באונס, טוענים שהתנהלותו של מילצ'ן היא הסיבה לכישלון סרטו של וורן בייטי, “Rules Don't Apply”, שיצא בנובמבר 2016.

קראו עוד בכלכליסט

הסרט, שסימן את הקאמבק של וורן בייטי לבימוי סרטים אחרי הפסקה בת 14 שנים, היה אחד הכשלונות הקופתיים הגדולים של 2016: הוא עלה כ-55 מיליון דולר בעלויות הפקה והפצה והכניס בארה"ב רק 3.9 מיליון דולר. בישראל הוא כלל לא הופץ. מדובר בדרמה רומנטית תקופתית המספרת על סיפור אהבה בין שחקנית קולנוע ובין הנהג שלה. בייטי גילם בסרט את דמותו של הווארד יוז, שהרומן בין השניים נעשה מאחורי גבו.

התביעה של המשקיעים הוגשה לבית המשפט בלוס אנג'לס ב-14 במרץ, והדיווח עליה התפרסם בסוף השבוע בעיתון הבידור "וראייטי". קבוצת המשקיעים תובעת את מילצ'ן, המוגדר בתביעה "מפיק ומפיץ ישראלי מוכר מאוד", אחרי שהוא תבע מהם 19 מיליון דולר. מילצ'ן טוען שהקרנות המבחן המוקדמות של הסרט הוכיחו שאין לסרט סיכוי מסחרי והוא הציע למשקיעים להקטין את היקף ההפצה, אך אלה דרשו הפצה רחבה והתחייבו לממן אותה.

כעת הם תובעים בחזרה וטוענים שההתנהלות של מילצ'ן וחברת ההפקה שלו, “ריג'נסי", היא זו שגרמה לכשלון. מילצ'ן, הם טוענים, היה מוסח בגלל חקירת השוחד של בנימין נתניהו שמתנהלת נגדו בישראל, ולכן העביר את סמכויות ניהול ההפצה על הסרט לידיו של בנו, יריב מילצ'ן, שעל פי כתב התביעה “לא היו לא הניסיון או הידע לבצע את התפקיד הזה”.

ארנון מילצ ארנון מילצ'ן | צילום: חיים הורנשטיין ארנון מילצ

יריב מילצ'ן, נטען בכתב התביעה, התחמק מפגישות עם בייטי. בדיווח ב"וראייטי" נכתב שכשבייטי הגיע באופן אישי למשרדי ריג'נסי כדי להיפגש עם יריב על הפצת הסרט, נמסר לו שהוא לא נמצא במשרד, בשעה שהוא היה שם. במקרה אחר, כך מדווח, הוקרן הסרט בפני ארנון מילצ'ן, אך הוא ישן לכל אורכו. המשקיעים, שהשקיעו 27 מיליון דולר בהפקת הסרט, צירפו לתביעה קטעים מביקורות חיוביות על הסרט וקטעי עיתונות המאשימים את האולפן המפיץ בכשלון הסרט ובהסתרתו מהציבור.

כתב התביעה נפתח כך: "על סמך הבטחותיו השקריות של ארנון מילצ'ן, מפיק ומפיץ ישראלי ידוע, התובעים ועמיתיהם השקיעו כסף בהפקת סרט בעל תקציב בינוני בבימוי וורן ביטי ובכיכובו, שחקן ובמאי זוכה אוסקר בעל מוניטין בינלאומיים לסרטים מצוינים. למשקיעים היו ציפיות גבוהות מהסרט, שנתמכו על ידי הבטחותיו השקריות של מילצ'ן. הסרט זכה לביקורות נאות והיה צריך לזכות לפחות להצלחה סבירה בקופות, ואולי אף להפוך ללהיט משמעותי. במקום זאת, למרות איכויותיו והביקורות הטובות, הסרט הפך לכשלון קופתי בארה"ב וכמעט שלא הופץ בשאר העולם. הראיות יוכיחו שהאסון הלא צפוי והלא נחוץ הזה קרה כתוצאה מהפרת חוזה ומהונאה של מילצ'ן והחברות בשליטתו. ההתנהלות הזאת, שניתנת להוכחה, הביאה לכשלונו של סרט מבטיח, והובילה לכך שהתובעים הפסידו כל אגורה בהשקעתם הנכבדת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות