אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן אליוט: "השינויים בבזק - מהפך בממשל התאגידי" צילום: עופר חן

קרן אליוט: "השינויים בבזק - מהפך בממשל התאגידי"

הקרן מתייחסת להודעתה של החברה ביום חמישי על הקדמת האסיפה הכללית ואיחודה עם אסיפה מיוחדת שדרשו המוסדיים

25.03.2018, 00:22 | אביב גוטר
קרן אליוט מברכת על השינויים במבנה התאגידי בבזק - כך עולה מהודעה שהוציאה הקרן בעקבות הדיווח של בזק מיום חמישי בלילה.

קראו עוד בכלכליסט

"בעקבות הדיווח של בזק, הקרן מדגישה שהשינויים שנערכו בחברה החל מהמכתב שנשלח למ"מ יו"ר הדירקטוריון דוד גרנות בינואר מהווים מהפך בממשל התאגידי ונקבעו עקרונות לממשל תקין", נכתב בהודעה.

בזק הודיעה על הקדמת האסיפה הכללית ואיחודה עם אסיפה מיוחדת שדרשו הגופים המוסדיים בראשות אנטרופי, שביקשה להגדיל את מספר הדח"צים המכהנים היום בחברה, ולפטר את הדח"צים טלי סימון ומרדכי (מודי) קרת שהשתתפו בוועדה הבלתי תלויה שהמליצה לרכוש את החזקותיו הפרטיות של בעל השליטה בבזק שאול אלוביץ' בחברת yes והייתה מצויה במוקד חקירה של רשות ניירות ערך.

בהודעתה מסרה בזק כי באסיפה הקרובה ייקבע הרכב הדירקטוריון ומספר החברים בו. לאחר שבחנה את הפניות מצד קרן אליוט ואנטרופי מציעה בזק להגדיל את מספר חברי הדירקטוריון כך שיעמוד על 13, והרכבו יכלול 3 דח"צים מכהנים בתוספת 2 דח"צים שייבחרו באסיפה - כך שבסך הכול הדירקטוריון יכלול 5 דח"צים, 2 דירקטורים בלתי תלויים, דירקטור מקרב העובדים, ו-5 דירקטורים מקרב בעלת השליטה.

מ"מ יו"ר בזק, דוד גרנות, צילום: עופר חן מ"מ יו"ר בזק, דוד גרנות | צילום: עופר חן מ"מ יו"ר בזק, דוד גרנות, צילום: עופר חן

לעומת זאת הגופים המוסדיים דורשים להגדיל את מספר חברי הדירקטוריון ל-15, מתוכם ימונו 3 דח"צים חדשים שיצטרפו ל-3 הדח"צים המכהנים, כך שבסך הכול יכלול הדירקטוריון 6 דח"צים. יתר ההרכב המוצע יכלול 2 דירקטורים בלתי תלויים, דירקטור מקרב העובדים ו-6 דירקטורים מקרב בעלת השליטה.

"איכות המועמדים ברשימות הדירקטורים העצמאיים והחיצוניים גבוהה במיוחד. ישנם מספר מנהיגים עסקיים בעלי מעמד עצמאי משמעותי, כולל יו"ר ומנכ"לים לשעבר מתוך שוק הטלקום ותעשיות אחרות. תהא אשר תהא התוצאה של הבחירות, אנו יכולים לצפות שהדירקטוריון יכלול שילוב חזק של עצמאות, ניסיון ויושר".

"הדומיננטיות שהייתה לבי-קום במינוי מנהלים ירד באופן דרמטי. מבחינה היסטורית, בעל מניות יחיד זה, שאינו בעל רוב, בחר את כל הדירקטורים ללא כל קשר לעצמאות או לניסיון שלהם. כעת בי-קום תוכל למנות מיעוט בדירקטוריון ומועמדיה, כמו בכל מועמדי בזק, כפופים לביקורת על ידי ועדת מינויים עצמאית".

"בנוסף נקבע תקדים שכעת בלי מניות יוכלו לקיים אסיפות מיוחדות בבזק. הבהרת נקודה זו על ידי משרד התקשורת קבעה אמצעי הגנה חשוב מפני כל היחלשות של ממשל בזק בעתיד והכרה בזכויותיהם של בעלי מניות המיעוט מהווה בדיקה מהותית כנגד העוול הארגוני שפקד את בזק בשנים האחרונות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות