אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הלחץ של המוסדיים גובר: מיטב דש דורשת מדח"צים בבזק להתפטר צילום: עופר חן

בלעדי לכלכליסט

הלחץ של המוסדיים גובר: מיטב דש דורשת מדח"צים בבזק להתפטר

בעקבות תמיכתם בעיסקאות בעלי העניין שביצע אלוביץ' בבזק: בית ההשקעות קרא למודי קרת וטלי סימון לשקול את המשך דרכם בחברה, ודרש מהיו"ר דוד גרנות להעלות באסיפה הכללית סעיף להצבעה על פיטוריהם המיידיים של השניים

25.03.2018, 10:38 | גולן חזני

גובר הלחץ של הגופים המוסדיים לסילוק שני הדח"צים בבזק באופן מיידי.

קראו עוד בכלכליסט

לכלכליסט נודע כי בסוף השבוע שיגרה מיטב דש מכתב למודי קרת וטלי סימון, בה קורא בית ההשקעות לשניים לשקול את המשך דרכם בבזק, למרות העובדה שכהונתם לא הסתיימה. בית ההשקעות מבקש מהשניים להודיע בהקדם על החלטתם.

דוד גרנות, צילום: עופר חן דוד גרנות | צילום: עופר חן דוד גרנות, צילום: עופר חן

במקביל, פנה בית ההשקעות כבעל מניות בבזק ליו"ר החברה דוד גרנות בדרישה להעלות באסיפה הכללית סעיף להצבעה על פיטוריהם המיידיים של השניים מהדירקטוריון. לפי בית ההשקעות, המניע הוא התמיכה של הדח"צים בעיסקאות בעלי העניין שביצע שאול אלוביץ' בבזק ובראשן מכירת מניות יס של יורוקום לבזק - עיסקה שנמצאת במוקד חקירת המשטרה.

יצויין כי מיטב דש ומוסדיים ישראלים אחרים הצביעו בזמן אמת באסיפת בעלי המניות נגד אישור העיסקה, וכי הליך של פיטורי דירקטור חיצוני איננו טריויאלי וחייב להיות כרוך במעילה בחובת האמונים לחברה.

הדירקטוריון אמור להעלות נושא זה לסדר היום, ובמקרה של החלטה להדיחם - להביא זאת לאישור אסיפה כללית. עד כה סירב גרנות להעלות את הנושא לדירקטוריון. כהונתם של השניים מסתיימת בינואר 2019.

בינתיים מגיעה מכירת השליטה ביורוקום בעלת השליטה בזק לרגעי האמת שלה, והבנקים מנסים לגייס משקיעים שירכשו את השליטה לאור הקשיים על נתי סיידוף.

בין המתעניינים מצויים אנשי העסקים לארי מייל והאחים נקש שנציגם אבי חורמרו אמר הבוקר (א') כי העניין של הקבוצה הינו בחברת אנלייט ולא בבזק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות