אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוועדה למינוי דירקטורים: ירום אריאב ליו"ר דיסקונט צילום: גיא אסיאג

הוועדה למינוי דירקטורים: ירום אריאב ליו"ר דיסקונט

אריאב, אם ייבחר, יחליף בתפקיד את יוסי בכר. מנכ"ל משרד האוצר לשעבר אותר על ידי הוועדה באופן יזום, "לאור מכלול כשירויותיו". עוד הציעה הוועדה לדירקטוריון את ראובן אדלר, את בנציון זילברפרב ואת יודפת בוכריס לכהונה נוספת

25.03.2018, 16:24 | רעות שפיגלמן

הוועדה למינוי דירקטורים בתאגידים בנקאיים הודיעה היום כי פנתה מיוזמתה למנכ"ל משרד האוצר לשעבר ירום אריאב, המועמד לתפקיד יו"ר בנק דיסקונט במקום היו"ר היוצא יוסי בכר, שמכהן בתפקיד מינואר 2010. אריאב גם החליף את בכר כמנכ"ל משרד האוצר בינואר 2007.

 

קראו עוד בכלכליסט

פרט לאריאב, הציעה הוועדה שלושה מועמדים נוספים לדירקטוריון בנק דיסקונט: ראובן אדלר, בעבר משנה למנכ"ל בבנק מזרחי טפחות, יודפת בוכריס שמכהנת כבר כיום כדירקטורית בבנק ומוצעת לכהונה נוספת ובנציון זילברפרב, דיקן בית הספר לבנקאות ושוק ההון במכללה האקדמית נתניה. מתוך הארבעה ייבחרו שלושה לדירקטוריון.

  

הוועדה מציעה גם שני מועמדים לדירקטור חיצוני — חגי הלר, לשעבר מנכ"ל לאומי קארד, ודורון כהן, לשעבר מנכ"ל משרד האוצר. מתוכם ייבחר אחד, שיחליף את הדירקטורית החיצונית עידית לוסקי שתסיים תפקידה במהלך החודש הקרוב. לוסקי גם חברה בוועדה למינוי דירקטורים.

 

על תפקיד היו"ר יתמודדו, בנוסף לאריאב, גם אשר אלחיאני ושאול קוברינסקי, שניהם מכהנים כיום כדירקטורים בבנק.

אריאב לא שימש בעבר בתפקיד בכיר במערכת הבנקאית, אך צבר ניסיון כמנכ"ל האוצר ומשמש כיום כיו"ר ועדת של עמיתים, קרנות הפנסיה הוותיקות, ודירקטור בחברת הנדל"ן הציבורית אלוני חץ.

בראש הוועדה למינוי דירקטורים עומדת השופטת בדימוס אילה פרוקצ'יה, ויתר חבריה הם ח"כ לשעבר חיים אורון, פרופ' יצחק בן ישראל, רו"ח יהלי שפי ועידית לוסקי.

 

ירום אריאב, צילום: גיא אסיאג ירום אריאב | צילום: גיא אסיאג ירום אריאב, צילום: גיא אסיאג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות