אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הראל בתגובה חריפה לבורסה על פרסום כתבה מטעה שהשפיעה על מניות הביטוח צילום: מיה כרמי-דרור

הראל בתגובה חריפה לבורסה על פרסום כתבה מטעה שהשפיעה על מניות הביטוח

חברת הביטוח שבשליטת משפחת המבורגר שיגרה תגובה חריפה לבורסה על כתבה שפורסמה בעיתון כלכלי, לפיה חברות הביטוח צפויות להפסד של 2 מיליארד שקל בשנה בגלל הלכה חדשה של בית המשפט העליון. לטענת הראל, מדובר בכתבה "שגויה באופן קיצוני"

25.03.2018, 20:27 | כתב כלכליסט

תגובה חריפה וחריגה של חברת הביטוח הראל שבשליטת משפחת המבורגר שוגרה היום לבורסה והתייחסה לידיעה שפורסמה באחד העיתונים הכלכליים ("גלובס") וטלטלה את מניות ענף הביטוח. הידיעה טענה כי חברות הביטוח צפויות לרשום הפסד של 2 מיליארד שקל בשל פסיקה תקדימית של בית המשפט העליון ששינתה נוהג תשלום תביעות של חברות ביטוח לנכים.

קראו עוד בכלכליסט

הפסיקה קבעה כי חברות הביטוח יוכלו לגרוע פחות מכסף ממה שנהגו מגובה הפיצוי בגין תגמולים עתידיים שהניזוק אמור לקבל מהביטוח הלאומי וזאת בעקבות שינוי שיטת חישוב התגמולים המבוססת על ריבית היוון התשלומים העתידיים.

בענף הביטוח טענו כי בעקבות הידיעה שפורסמה כבר בשבוע שעבר והכריזה על הפסד דרמטי הצפוי לחברות הביטוח בעקבותיה, נפלו מניות חברות הביטוח בבורסה. הראל כותבת בדיווח הבורסאי כי "החברה אינה נוהגת ברגיל להגיב על פרסומים בתקשורת, אף אם הם אינם נכונים. התייחסות החברה לפרסום כאמור בדיווח מיידי זה נעשית כעניין חריג, בשל היותו של הפרסום שגוי באופן קיצוני וכן בשל הסכומים האדירים שצוינו באותו פרסום".

יאיר המבורגר יו"ר קבוצת הראל, צילום: מיה כרמי-דרור יאיר המבורגר יו"ר קבוצת הראל | צילום: מיה כרמי-דרור יאיר המבורגר יו"ר קבוצת הראל, צילום: מיה כרמי-דרור

בדיווח של הראל נכתב: "הכתבה קבעה כי מדובר בהפסד דרמטי לחברות הביטוח, בשל כך שצומצמו הסכומים שחברות הביטוח יכולות לנכות מהפיצויים שעליהן לשלם למבוטחים-נכים, ושגובהם היה עד כה בגובה התגמולים העתידיים שלהם זכאים אותם נכים מהמוסד לביטוח לאומי, שכן עד כה נהוג היה לנכות מסכום הפיצוי שחברת הביטוח משלמת לניזוקים-נכים את סכומי הביטוח העתידיים שיקבלו הניזוקים מהביטוח הלאומי. בגוף הכתבה צוין שוב, כי לפי ההערכות, מדובר במיליארד שקל בשנה לחברות הביטוח. החברה מבקשת להבהיר, כי התיאור המתואר בכתבה חוטא למציאות, וכי האמור בכתבה אינו מבוסס, ועלול להטעות" .

לפי הראל, "ההשלכה של ההלכה שנקבעה בפסק הדין של בית המשפט העליון כאמור, הינה רק על מקרים נדירים שבהם מדובר בנכות כללית בלבד, שבהם תוחלת החיים שנקבעה על ידי בית המשפט גבוהה מתוחלת החיים שבטבלאות המוסד לביטוח לאומי .יובהר, כי גם במקרים נדירים אלו ,שעליהם חל פסק הדין, הופעל פעמים רבות הכלל שנקבע בפסק הדין של בית המשפט העליון כאמור, שכן הוא הכלל שלפיו נהגו בדרך כלל בתי המשפט, גם לפני פסיקת העליון כאמור".

בהראל מסכמים כי "לפסק הדין של בית המשפט העליון כאמור לא צפויה השפעה מהותית על התשלומים המשולמים למבוטחיה של הראל בעקבות תאונה, ומדובר בסכומים זניחים, לכל היותר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות