אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית המשפט: המדינה תחזיר לשטיינמץ 40 מיליון שקל צילום: שירלי גבאי אילוז

בית המשפט: המדינה תחזיר לשטיינמץ 40 מיליון שקל

המדינה תמשיך להחזיק בנכסים וכספים בשווי 200 מיליון שקל שהפקיד איש העסקים בידיה עם שחרורו ממעצר בדצמבר 2016

25.03.2018, 22:08 | זוהר שחר לוי ותומר גנון

איש העסקים בני שטיינמץ, החשוד במתן שוחד לנשיא גינאה לשעבר לנסנה קונטה, יקבל בחזרה 40 מיליון שקל שהפקיד בידי המדינה במסגרת החקירה המתנהלת בעניינו מאז דצמבר 2016. הכספים שוחררו במסגרת הסכמה אליה הגיעו אתמול סנגוריו של שטיינמץ, עו"ד רונן רוזנבלום ועו"ד נתי שמחוני, עם נציג המשטרה רפ"ק יניב שאול. ההסכמה קיבלה את אישור שופט בית משפט השלום בראשון לציון עמית מיכלס. נכסיו של שטיינמץ בארסוף וכספים נוספים שערכם נאמד בכ־200 מיליון שקל יישארו בחזקת המדינה, להבטחת תנאי שחרורו.

קראו עוד בכלכליסט

שטיינמץ נעצר בדצמבר 2016 על ידי חוקרי להב 433 בחשד למתן שוחד לנשיא גינאה לשעבר, בתמורה לקבלת רישיון כרייה במדינה לחברת BSGR שבבעלותו. במסגרת תנאי שחרורו ממעצר, הפקיד איש העסקים כ־250 מיליון שקל בכנסים ובכספים. כעת מוחזרים לו 40 מיליון מתוכם. בנוסף, הוטל על שטיינמץ, שמנהל את מרבית פעילותו העסקית בחו"ל, צו איסור יציאה מהארץ. אך בנובמבר האחרון צמצם בית משפט השלום בראשון לציון את ההגבלה, ואישר לשטיינמץ לצאת לחו"ל פרט למדינות אפריקה ולחלק ממדינות אירופה. חודש לאחר מכן בוטל לחלוטין צו איסור היציאה.

מטעם בני שטיינמץ נמסר כי "מדובר בפרשה ישנה שנחקרת כבר 4 שנים ומקורה בקונספירציה שמטרתה להפקיע את זכויותיה של BSGR שלא כדין, תוך נסיון לפגוע בשמו הטוב של שטיינמץ. כל הקונספירציה מבוססת על תשתית ראייתית לקויה ועדות שקר, שהוליכו את ממשלת גינאה שולל, וכתוצאה מכך גם את רשויות החקירה בשוויץ ובישראל. אנו משוכנעים שהאמת תצא לאור וייחשפו הגורמים שעומדים מאחורי עלילת השווא ובראשם ג'ורג' סורוס". 

בני שטיינמץ, צילום: שירלי גבאי אילוז בני שטיינמץ | צילום: שירלי גבאי אילוז בני שטיינמץ, צילום: שירלי גבאי אילוז

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות