אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגדל חודרת לשוק הגרמני: רכשה מרכזים לוגיסטיים ב-220 מיליון שקל צילום: עמית שעל

מגדל חודרת לשוק הגרמני: רכשה מרכזים לוגיסטיים ב-220 מיליון שקל

חברת הביטוח רכשה שלושה נכסים של לוגיסטיקה ותעשייה קלה בגרמניה; השנה היא סגרה עסקת נדל"ן בארה"ב ומקדמת השקעה בנכס בבני ברק

26.03.2018, 08:02 | רחלי בינדמן

האתגר הגובר של גופי הפנסיה להשיג תשואה נאותה לחוסכים אחרי עשור של ריבית אפסית דוחף את מנהלי ההשקעות ליותר ויותר השקעות אלטרנטיביות, כשהתחום הלוהט הוא נדל"ן מניב. ל"כלכליסט" נודע כי חברת הביטוח מגדל השקיעה 52 מיליון יורו (כ־220 מיליון שקל) במקבץ של שלושה נכסים של לוגיסטיקה ותעשייה קלה בגרמניה.  

קראו עוד בכלכליסט

הנכסים ממוקמים בערים פרנקפורט, שביינפורט ושטוטגרט. מגדל חתמה על הסכם ההשקעה יחד עם שותף מקומי, Cording Real Estate Group, חברת נדל"ן אירופית המתמקדת בפעילות בצפון אירופה, ולה משרדים בגרמניה, באנגליה ובהולנד. לאחרונה רכשה קבוצת אדמונד דה רוטשילד השוויצרית 70% ממניות החברה.

החברה המקומית תנהל את הנכסים ישירות ממשרדיה בפרנקפורט ובשטוטגרט, ותשקיע מכיסה 3 מיליון יורו נוספים. העסקה תתבצע ללא מינוף ומבוססת על הון עצמי מלא.

אסף שוהם, מנהל חטיבת ההשקעות של מגדל, הוביל את העסקה, שמצטרפת לשורת עסקאות נדל"ן מניב שביצעה מגדל מתחילת השנה בחו"ל. רק לפני שבוע נודע כי מגדל, שבשליטת שלמה אליהו, מנהלת מגעים מתקדמים לרכישת המבנה המשרדי שייבנה במקום השלד שבו נמצא "הפיל הלבן" של בני ברק — מרכז דן, הממוקם בפינת הרחובות ז'בוטינסקי ובן גוריון בעיר, בתמורה לחצי מיליארד שקל.

בתחילת השנה רכשה חברת הביטוח מקבצי דיור להשכרה בארה"ב בשווי 600 מיליון דולר עם שותפה מקומית. מגדל השקיעה 150 מיליון יורו ב־CIP הדנית, קרן תשתיות לייצור אנרגיה במערב אירופה ובארה"ב. ביולי שעבר דווח כי מגדל תיכנס עם קרן הריט KBS להשקעה של 39 מיליון דולר בבניין משרדים בסן פרנסיסקו.

אסף שוהם, מנהל חטיבת ההשקעות של מגדל, צילום: עמית שעל אסף שוהם, מנהל חטיבת ההשקעות של מגדל | צילום: עמית שעל אסף שוהם, מנהל חטיבת ההשקעות של מגדל, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות