אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסתיימה חקירת בני הזוג נתניהו ובנם יאיר בתיק בזק-וואלה צילום: אבי אוחיון בע"מ

תיק 4000

הסתיימה חקירת בני הזוג נתניהו ובנם יאיר בתיק בזק-וואלה

ראש הממשלה נחקר החל הבוקר במעון בבלפור; רעייתו שרה נחקרה בלהב 433; לראשונה, יאיר נתניהו נחקר באזהרה; גם סטלה הנדלר, בני הזוג אלוביץ' ודוד שרן נחקרו

26.03.2018, 13:38 | זוהר שחר לוי

פרשת בזק-וואלה (תיק 4000): הסתיימה חקירתו באזהרה של ראש הממשלה בנימין נתניהו במעונו בירושלים. במקביל נחקרה רעייתו שרה נתניהו בלהב 433. גם יאיר נתניהו נחקר, לראשונה באזהרה, ברשות ניירות ערך בת"א. נחקרים נוספים היום במשטרה - בעל השליטה בבזק שאול אלוביץ' ורעייתו איריס, מנכ"לית בזק הפורשת, סטלה הנדלר. ודוד שרן, מנהל לשכתו של נתניהו לשעבר. 

קראו עוד בכלכליסט

ראש הממשלה בנימין נתניהו , צילום: אלכס קולומויסקי ראש הממשלה בנימין נתניהו | צילום: אלכס קולומויסקי ראש הממשלה בנימין נתניהו , צילום: אלכס קולומויסקי

הנחקרים עומתו עם גרסתם של עדי המדינה שגויסו בתיק זה – מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר שלמה פילבר ויועץ התקשורת ניר חפץ שישהו במהלך החקירה במשרדי להב 433.

מהמשטרה ומרשות ניירות ערך אישרו את החקירה ונמסר כי "החל משעות הבוקר מבצעות היחידות החוקרות פעולות חקירה שונות. החקירה מתנהלת בליווי ופיקוח של פרקליט המדינה ובאישור היועץ המשפטי לממשלה. מעבר לאמור ומטבע הדברים לא נוכל להרחיב בפרטים נוספים מחקירות מתנהלות".

זוהי חקירתם השנייה של הזוג נתניהו במסגרת תיק 4000, לאחר שנחקרו תחילה ב-2 במרץ. רה"מ נחקר אז במשך כחמש שעות במעונו ואילו רעייתו הגיעה למשרדי להב 433 תחילה כדי למסור עדות בתיק אך במהלך העדות הפכה חקירתה לחקירה תחת אזהרה.

לפני כשבועיים חתם יועץ התקשורת חפץ, המקורב לנתניהו, על הסכם עד מדינה, ומאז מסר לחוקרי המשטרה גרסה מפורטת על הקשר שבין משפחת נתניהו לבין אתר וואלה והסיקור החיובי שקיבלה המשפחה באתר הזה. החשד הוא כי בתמורה לסיקור האוהד ניתנו לכאורה הטבות והקלות לחברת בזק שבשליטת בזק ששוויין, כך לפי רשות ניירות ערך, נאמד בכמיליארד שקל. במסגרת חקירת הזוג נתניהו הם צפויים להיחקר גם על עבירה של שיבוש חקירה כביכול, זאת לאור עדותו של חפץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

17.
כנופיית שלטון החוק מרסקת את הדמוקרטיה
המושחתים האמיתיים נהנים מהגנת אנ"ש וחסינים לחלוטין מחקירה. עיין ערך 'חקירתם' של ציפי לבני ואיתן כבל בפרשת חוק ישראל היום. במקרה הטוב יש אינטרסים אישיים של הבוחשים בקלחת הבונים קריירה על חקירות רוה"מ כבר עשרות שנים (יהא זה בתקשורת, בפוליטיקה, במשטרה, בפרקליטות - אפשר כפי שהוכח לקבל ויזה ישירות לכסא נשיאת העליון אם סיפקת את הסחורה למושחתים האמיתיים ששולטים בסדר היום במדינה וגוזלים את משאביה על ימין ועל שמאל. לא קמה ממשלה מושחתת יותר ומופקרת יותר מממשלת רבין, אשר על מעלליה אנו משלמים בריבית דריבית.
רואה נכוחה  |  14.06.18
לכל התגובות