אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צוקרברג פרסם מודעות התנצלות בעיתונות העולמית צילום: CNN

צוקרברג פרסם מודעות התנצלות בעיתונות העולמית

"מוטלת עלינו האחריות להגן על המידע שלכם. אם איננו יכולים לעשות זאת – לא מגיע לנו להחזיק בו", כך נכתב במודעות שפורסמו בעיתונים מובילים כגון הניו יורק טיימס, הוושינגטון פוסט והוול סטריט ג'ורנל בעקבות שערוריית איסוף הנתונים של קיימברידג' אנליטיקה

26.03.2018, 12:17 | שירות כלכליסט

מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג קנה עמודי מודעות שלמים במספר עיתונים אמריקאים ובריטיים כדי להתנצל על שערוריית קיימברידג' אנליטיקה (Cambridge Analytica) המטלטלת את החברה שלו בשבועיים האחרונים.

קראו עוד בכלכליסט

"מוטלת עלינו האחריות להגן על המידע שלכם. אם איננו יכולים לעשות זאת – לא מגיע לנו להחזיק בו" . כך נאמר במודעה, שפורסמה בעיתונים מובילים כגון הניו יורק טיימס, הוושינגטון פוסט והוול סטריט ג'ורנל. המודעה פורסמה גם בעיתון האובזרבר שחשף את הסיפור.

מודעת ההתנצלות של פייסבוק, צילום: twitter @brianstelter מודעת ההתנצלות של פייסבוק | צילום: twitter @brianstelter מודעת ההתנצלות של פייסבוק, צילום: twitter @brianstelter

בלב השערורייה עומדת חברת איסוף הנתונים קיימברידג' אנליטיקה, שקיימה קשרים עם הקמפיין הנשיאותי של דונלד טראמפ ב-2016. החברה ניצלה את מאפייני שיתוף המידע של הרשת החברתית כדי לאסוף באופן בלתי חוקי נתונים מכ-50 מיליון משתמשי פייסבוק.

צוקרברג ופייסבוק התנצלו על העניין מוקדם יותר השבוע והכריזו על תוכניות להטמיע כלים חדשים שיאפשרו למשתמשים להגן טוב יותר על המידע האישי שלהם.

זו לשון המודעה:

"מוטלת עלינו האחריות של הגנה על המידע שלכם. אם איננו יכולים לעשות זאת – לא מגיע לנו להחזיק בו.

"ייתכן ששמעתם על אפליקציית השאלון שפותחה בידי חוקר אקדמי, שאפשרה את דליפת הנתונים האישיים של מיליוני משתמשים ב-2014. זו הייתה הפרת אמון ואני מתנצל על שלא פעלנו יותר בזמנו. כעת אנו נוקטים צעדים על מנת להבטיח שהמקרה לא יחזור על עצמו.

"כבר הצלחנו למנוע מאפליקציות דומות לקבל גישה לכל כך הרבה מידה. כעת אנו מגבילים את היקף הנתונים שהאפליקציות מקבלות כשאתם נרשמים אליהן תוך שימוש בחשבון הפייסבוק שלכם.

"אנו חוקרים כל אחד מהאפליקציות שלהן גישה לכמויות מידע גדולות, בטרם נתקן את הבעיה. אנו מאמינים שיש עוד כאלו. כאשר נמצא אותם, אנו נחסום אותם ונעביר את המידע לכל מי שהושפע מהם.

"לבסוף, אנו נזכיר לכם לאילו אפליקציות יש גישה למידע שלכן כדי שתוכלו לחסום את אלו שבהן אינכם מעוניינים.

תודה לכם על האמונה שלכם בקהילה הזו. אני מבטיח לעשות יותר עבורכם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות