אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רגע לפני שהיא עוברת לאלביט מערכות: תעש רשמה רווח נקי של 12 מיליון שקל

רגע לפני שהיא עוברת לאלביט מערכות: תעש רשמה רווח נקי של 12 מיליון שקל

בשנה הקודמת רשמה היצרנית הביטחונית, שכרגע היא עדיין חברה ממשלתית, הפסד נקי של 182 מיליון שקל; השלמת מכירת תעש אמורה להתרחש בחודשים הקרובים, אך כרוכה באישורים רגולטוריים נוספים

26.03.2018, 12:37 | חזי שטרנליכט

מספר חודשים לפני שהיא אמורה לעבור לידיים חדשות, מדווחת תעש על רישום של רווח נקי בשנת 2017. תעש, שכרגע היא עדיין חברה ממשלתית, רשמה רווח נקי של 12 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

את השנה הקודמת סיימה היצרנית הבטחונית הממשלתית בהפסד של 182 מיליון שקל, שנבע ברובו מהפרשה אקטוארית על רקע מעבר העובדים המתוכנן לנגב.

את הנתונים הכספיים הפיצה תעש בהודעה לתקשורת, ללא צירוף הדוחות הכספיים עצמם. מההודעה עולה כי הרווח הנקי של תעש, בניטרול הוצאות והכנסות אחרות הסתכם בכ-22 מיליון שקלים, שיפור מול הפסד של 2 מיליון שקל ב-2016, והפסד גדול עוד יותר של 427 מיליון שקל ב-2014.

אבי פלדר מנכל תעש, צילום: יובל חן אבי פלדר מנכל תעש | צילום: יובל חן אבי פלדר מנכל תעש, צילום: יובל חן

מחזור המכירות של תעש הסתכם בשנת 2017 בכ-2.27 מיליארד שקל, גידול של כ-4.8% ביחס לנתוני השנה הקודמת. תעש עוסקת בפיתוח מערכות נשק ויש לה נתח משמעותי בהזמנות משרד הביטחון.

לפני מספר שבועות הודיע משרד האוצר כי אלביט מערכות תרכוש את תעש תמורת 1.8 מיליארד שקל, ובתוספת של 100 מיליון שקל בהתאם לעמידה באבני דרך. מדברי מנכ"ל אלביט מערכות בצלאל מכליס, בכוונת אלביט להשתמש במוצרים ובמערכות של תעש בכדי להרחיב את פורטפוליו המוצרים שלה ברחבי העולם.

תעש תעש תעש

השלמת מכירת תעש על ידי המדינה לאלביט מערכות אמורה להסתיים בחודשים הקרובים, אך השלמת העסקה כרוכה באישורים רגולטורים נוספים, לרבות בדיקה של הרשות להגבלים עסקיים. כמו כן, ייתכן שתושפע מדוח של מבקר המדינה בנושא.

מנכ"ל תעש מערכות אבי פלדר אמר עם פרסום התוצאות כי "תעש מציגה זו השנה רביעית ברציפות גידול יציב במכירות. מכירות החברה גדלו בממוצע שנתי של 10% בשנים האחרונות".

יו"ר החברה, יצחק אהרונוביץ ציין כי "השיפור בתוצאות העסקיות והמעבר לרווח תפעולי, מעידים על האמון הגדול של צה"ל ושל צבאות בעולם ביכולות החברה ובמערכות הנשק שפותחו בחברה ובכלל זה החלטת צהל ומערכת הביטחון להקמת חיל טילים שיתבסס על המערכות הרקטיות של תעש".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות