אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סקר חדש: לקהל הרחב נמאס מטאבלטים מבוססי אנדרואיד צילום: Samsung

סקר חדש: לקהל הרחב נמאס מטאבלטים מבוססי אנדרואיד

לפי נתוני Andorid Authority, יותר מחצי מהמשיבים אמרו שמעולם לא קנו טאבלט אנדרואידי ושאין בכוונתם לקנות אחד בעתיד. קטגוריית מחשבי הלוח נמצאת בדעיכה מתמשכת, בין היתר משום שבעלי מכשירים לא רואים סיבה לשדרג

26.03.2018, 14:50 | רפאל קאהאן

קטגוריית מחשבי הלוח מבוססי האנדרואיד נמצאת עמוק בבוץ: סקר קוראים שערך אתר Android Authority גילה שכ-55% מהמשתמשים לא קנו מעודם טאבלט אנדרואיד ואין בכוונתם לקנות אחד בעתיד. האתר, שהוא אחד המרכזיים בתחום סיקור מוצרי מערכת ההפעלה של גוגל, ערך את הסקר בקרב 28,000 ממשתמשיו.

קראו עוד בכלכליסט

הנתונים מראים שרק 11% מהמשיבים מתכננים לקנות להם טאבלט אנדרואיד, 4% מעדיפים טאבלטים בעלי מקלדת חיצונית, 7% מעדיפים מחשבי כרומבוק ואילו 23% סבורים שהטאבלט הנוכחי שלהם עושה את העבודה, ולכן לא יקנו חדש. זוהי הבעייה המרכזית של קטגוריית השוק הזו: למרות שמחשבי הלוח נתפסים כפלטפורמה נוחה לצריכת תוכן, אין לדגמים החדשים ערך מוסף שמצדיק שדרוג טאבלט ישן.  

טאבלט אנדרואיד של סמסונג, צילום: Samsung טאבלט אנדרואיד של סמסונג | צילום: Samsung טאבלט אנדרואיד של סמסונג, צילום: Samsung

הנתונים עולים בקנה אחד עם הערכה שהפיצה חברת המחקר IDC בפברואר שעבר. לפי נתוני החברה, משלוחי הטאבלטים דעכו ב-6.5% ב-2017 ביחס ל-2016, ועמדו על 163.5 מיליון יחידות.

אפל עמדה בראש טבלת המכירות, עם 26.8% ואחריה סמסונג, עם 15.2%. אחריהן ניצבו אמזון עם 10.2%, וואווי עם 7.7% ולנובו עם 6.3%. וואווי ואמזון הצליחו לרשום צמיחה, של 28% ו-38% בהתאמה, ככל הנראה בשל הצעת מוצרים זולים ביחס למתחרים.

נראה שעתידו של טאבלט האנדרואיד לוט בערפל: יצרניות מחשבים מעדיפות לקדם לפטופים היברידיים, שמסוגלים לתפקד כמחשבי לוח - ולבסס אותם על ווינדוס; גוגל עצמה ויתרה על פיתוח טאבלטים משלה ומקדמת את מחשבי הכרומבוק לשווקים כמערכות חינוך; ואילו חברות שמייצרות טאבלטי אנדרואיד כיום מצליחות לצמוח רק דרך מוצרים זולים במיוחד. אם אף אחת מהן לא תצליח לייצר טאבלט בעל ערך ייחודי, נראה שטאבלטי האנדרואיד לא יאריכו ימים כקטגוריית מוצר. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
ל-1 אי אפשר לשים מעבד חלש ומערכת הפעלה ותוכנות כבדות.
מעבד ARM מסוגל לעבד עד גבול מאוד קצר. בשניה שצריך תוכנות כבדות הוא יעבוד בשיא ללא הפסקה הווה אומר הרבה חום יווצר. לפיכך הטאבלט Surface של מיקרוסופט הוא בעצם נייד. אבל בשביל לקנות אותו צריך לשלם כמו על נייד פרימיום. כך שאין פתרון. השוק מתחלק בין צרכני אינפורמציה לבין שחקנים לבין אנשים שמשתמשים בניידים במכשיר עבודה. כך שגם המוצרים צריכים להתחלק לפי הקבוצות הנ"ל. אם אתה צרכן איפורמציה אז אין לך שום סיבה להחליף טאבלט כל שנתיים אלא כאשר המכשיר מת. לגבי שתי הקבוצות השניות הם יצטרכו להמשיך ולרדוף אחרי טכנולוגיה חדשה כל מספר שנים.
מחשב  |  27.03.18
1.
הדרך היחידה לפתח את השוק הזה היא ע"י פתרונות
אם כול מה שאני עושה עם הטאבלט שלי זה לגלוש באינטרנט, לקרוא אימייל, ספרים ולראות סרטים, אז למה אני צריך לשדרג? איזה מאפיין השתפר שצריך שידרוג. תתחילו לדאוג שיהיו ישומים שהופכים את הטאבלט לכלי יותר שימושי ותראו המון שידרוגים, לישומים הנ"ל גם טאבלט בין שלוש או 4 מספיק ביותר
רמי  |  26.03.18