אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יוזמה להקמת מרכז לוגיסטי עצום בנמל אשדוד הדמיה: יחצ

יוזמה להקמת מרכז לוגיסטי עצום בנמל אשדוד

היזם עופר לוי מקדם הקמה של מרכז לוגיסטי בשם "שחר הנמל", ששטחו הבנוי יהיה 42 אלף מ"ר מהגדולים בארץ סמוך לצומת נמל אשדוד

27.03.2018, 08:31 | אמיתי גזית

היזם עופר לוי, ממייסדי בית הפרקליטים בסמוך לבית המשפט בתל אביב, מקדם הקמה של מרכז לוגיסטי בשם "שחר הנמל", ששטחו הבנוי יהיה 42 אלף מ"ר מהגדולים בארץ סמוך לצומת נמל אשדוד. לשם השוואה השטח הבנוי של המרכז הלוגיסטי של חברת טבע בשהם, הנחשב לאחד הגדולים בעולם לאחסון רופאי, הוא 50 אלף מ"ר.

המגרש, בגודל 42 דונם ממוקם מצפון לכביש 41, כ־300 מטר מזרחית לנמל, מצוי בבעלות המדינה ובחכירה מהוונת על ידי היזם ג'קי ביטון, שבעצמו רכש אותו ב־2010 מחברת דיזנגוף סחר. לפני כמה חודשים חתם ביטון עם לוי על אופציה לרכישת הקרקע ב־168 מיליון שקל. ההערכה היא כי הפרויקט כולו יעלה כ־300 מיליון שקל.

הדמיית הפרויקט, הדמיה: יחצ הדמיית הפרויקט | הדמיה: יחצ הדמיית הפרויקט, הדמיה: יחצ

מחיר הקרקע מחושב על פי תעריף של 4 מיליון שקל לדונם, הנחשב גבוה מאוד יחסית למגרשים אחרים בנמל. הסיבה למחיר הגבוה הוא זכויות הבנייה הרבות שקיימות במגרש ומאפשרות לבנות כפול מאשר במגרשים לוגיסטיים אחרים. תוכנית בניין עיר (תב"ע) במקום מעניקה זכויות בנייה בשיעור של 100%, כלומר על כל דונם קרקע - 1,000 מ"ר בנויים, בעוד שבדרך כלל במגרשים המיועדים ללוגיסטיקה זכויות הבנייה הן רק כ־50% משום שנדרש להותיר שטח תמרון רב למשאיות.

בימים אלה לוי מגייס משקיעים להשלמת הרכישה. הערכה היא כי אל לוי יחברו כמה חברות תעשייה גדולות שישתמשו במרכז לצורכיהם, כן מתנהל היום משא ומתן עם חברת נדל"ן גדולה שמעוניינת לרכוש מחצית מהשטח ולהשכירו כהשקעה מניבה.

את עופר לוי ואת קבוצת המשקיעים מייצג עו"ד יוני אהרונסון ממשרד שברגולד אהרונסון ושות'.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות