אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אשטרום עושה צ'ק אאוט: במו"מ למכירת 50% משני בתי מלון ב־122 מיליון שקל צילום: ישראל הדרי

אשטרום עושה צ'ק אאוט: במו"מ למכירת 50% משני בתי מלון ב־122 מיליון שקל

מלונות ריביירה באילת והולידיי אין בים המלח על המדף, ועל פי ההערכות, המתעניינת היא משפחת דיין, שמחזיקה במחצית מהאחרון. ביולי 2017 ביצעה המשפחה עסקה לרכישת המלונות של אפריקה ישראל

26.03.2018, 20:07 | אורן פרוינד

אשטרום נכסים מנהלת משא ומתן למכירת אחזקותיה (50%) בשני בתי מלון תמורת 122 מיליון שקל. מדובר במלון הולידיי אין בים המלח ובמלון ריביירה שבאילת, שניהם מוחזקים תחת החברה־הבת אשלון. אשטרום לא חשפה את זהות המתעניין. אולם, על פי ההערכות, מדובר במשפחת דיין, שביצעה ביולי 2017 עסקת רכישה של בתי המלון של אפריקה ישראל והגדילה משמעותית את אחיזתה בבתי המלון בישראל.

קראו עוד בכלכליסט

המשפחה כבר מחזיקה ב־50% מאחד המלונות המוצעים למכירה, הולידיי אין בים המלח. שוויו בספרי אשטרום נכסים, המחזיקה ב־50%, הוא 132.6 מיליון שקל, והוא מייצר הכנסות של 22.6 מיליון שקל בשנה. אשטרום רשמה על המלון ירידת שווי של 1.6 מיליון שקל עבור חלקה במהלך 2017. יחס החוב לשווי הנכס עומד על 28.4% - מתחת לממוצע.

מלון ריביירה אילת מוחזק על ידי אשטרום נכסים וקבוצת המשקיעים הפרטיים עמיתי אילת בחלקים שווים. שווי המלון עומד על 60 מיליון שקל, נכון לסוף 2017. בשנה זו הוא רשם הכנסות של 2.5 מיליון שקל ורווחי שיערוך של 840 אלף שקל.

ביולי 2017 השלימה משפחת דיין שתי עסקאות לרכישת המלונות של אפריקה ישראל בתמורה כוללת של 943 מיליון שקל. בדצמבר 2016 מכרו אפריקה ישראל ונץ ארבעה מלונות. העסקה כללה אז שני מלונות באילת (מלון be city ומלון לה פלאיה), שנמכרו תמורת 70 מיליון שקל, ומלונות קראון פלאזה תל אביב וקראון פלאזה אילת, שנמכרו יחד תמורת 460 מיליון שקל. מלון קראון פלאזה בירושלים אמור היה להימכר תמורת 254 מיליון שקל, אך בעקבות תנאי מתלה (אישור ממינהל מקרקעי ישראל) העסקה לא בוצעה לבסוף.

ביולי 2017 רכשה משפחת דיין את המלון בירושלים ולמעשה רכשה את החברה מלמעלה. מלבדו רכשה המשפחה בעסקה הזאת גם אחזקה של 50% במלון בים המלח - אותו מלון שכעת נמצא במו"מ מול אשטרום נכסים - ושלושה בתי מלון שאינם בבעלות מלונות אפריקה ישראל, אולם מופעלים על ידיה בחוזים ארוכי טווח. מדובר במלון הסיטי סנטר, שמושכר מחברת עזריאלי, ושני מלונות בחיפה: קראון פלאזה חיפה ו־Bay View.

ירון רוקמן מנכ"ל חברת אשטרום נכסים, צילום: ישראל הדרי ירון רוקמן מנכ"ל חברת אשטרום נכסים | צילום: ישראל הדרי ירון רוקמן מנכ"ל חברת אשטרום נכסים, צילום: ישראל הדרי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות