אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הטיימס: דויטשה בנק יפטר את המנכ"ל ג'ון קריין צילום: בלומברג

הטיימס: דויטשה בנק יפטר את המנכ"ל ג'ון קריין

ברקע - משבר אמון קשה בין המנכ"ל ליו"ר אכלייטנר; קריין מונה לתפקיד לפני פחות משלוש שנים - ומכהן כמנכ"ל יחיד של דויטשה פחות משנתיים; גורמים בבנק פנו למנהלים בכירים ביותר בענף הבנקאות העולמי עם הצעה לקבל את התפקיד

27.03.2018, 10:17 | מיקי גרינפלד

מנכ"ל דויטשה בנק ג'ון קריין בדרך החוצה: הטיימס מדווח שבבנק הגרמני החלו בחיפוש אחר מחליף, לנוכח משבר אמון חריף בין המנכ"ל הבריטי ליו"ר הבנק פול אכלייטנר, על רקע אי שביעות רצון מהביצועים ומהצפי להמשך הדרך. 

קראו עוד בכלכליסט

בדיווח נאמר שגורמים בדויטשה בנק פנו לסגן יו"ר גולדמן זאקס ריצ'ארד גנוד (Richard Gnodde), המנהל הבכיר ביותר בוול סטריט שאינו חי בארה"ב, והציעו לו את התפקיד, אך נענו בשלילה. הצעה הועברה גם למנכ"ל הבנק האיטלקי יוניקרדיט ז'ן פייר מוסטייר (Jean Pierre Mustier), וכן לביל ווינטרס (Bill Winters), מנכ"ל הבנק הבריטי סטנדרד צ'רטרד.

אם אכן יפוטר קריין, תהיה זו הפעם השלישית בתוך 6 שנים שדויטשה מחליף את העומד בראשו. קריין מונה למנכ"ל דויטשה לפני פחות משלוש שנים, ביולי 2015, במטרה להשיב את הבנק לדרך המלך.

קריין החליף את שני המנכ"לים המשותפים יורגן פיטשן ואנשו ג'יין, שמונו בעצמם רק שלוש שנים קודם לכן והודחו  בשל שורה של שערוריות ותוצאות כספיות חלשות. בשלב ראשון כיהן קריין כמנכ"ל משותף לצידו של פיטשן, כסוג של חפיפה, עד לפרישתו המלאה של האחרון במאי 2016 - מאז מוביל קריין לבדו את הבנק כמנכ"ל.

דויטשה בנק פרסם בחודש שעבר דוח מסכם מאכזב של הרבעון הרביעי. הפסדי הבנק התרחבו לסכום של 2.2 מיליארד יורו, לעומת הפסד של 1.89 מיליארד יורו ברבעון המקביל, וכאשר התחזיות עמדו על הפסד קטן בהרבה של 1.25 מיליארד יורו. בסיכום שנת 2017 רשם הבנק הגרמני הפסד של 497 מיליון יורו, גם במקרה זה גרוע מהצפי שעמד על הפסד של 290 מיליון יורו.

מנכ"ל דויטשה בנק ג מנכ"ל דויטשה בנק ג'ון קריין | צילום: בלומברג מנכ"ל דויטשה בנק ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות