אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלשטיין: "יש בחלל תקשורת סיכון אבל זו הזדמנות מדהימה" צילום: אוראל כהן

אלשטיין: "יש בחלל תקשורת סיכון אבל זו הזדמנות מדהימה"

בכנס המשקיעים השנתי של אי.די.בי ציין בעל השליטה: "בסינרגיה של חלל עם חברות שלנו אפשר לעשות דברים יפים"; מנכ"ל ישראייר סירקיס: "אנו בוחנים גיוס חוב לצורך רכישת מטוס - ונבדוק אפשרויות נוספות בשוק ההון אם פסילת עסקת אל על תישאר בתוקף

27.03.2018, 11:56 | גולן חזני ויניב רחימי

אי.די.בי פתוח מותירה מאחור, לפחות לבינתיים, את האופציה של רכישת יורוקום - והיא מתמקדת עתה בחברה הבת שלה  חלל תקשורת: "כשהזדמנויות באות אנו בוחנים אותן. החלטנו לא להתמקד בבזק אלא בחלל תקשורת. זו הזדמנות מדהימה. יש בה סיכון אבל בסינרגיה עם חברות שלנו אפשר לעשות שם דברים יפים ולפתח את החברה", אמר היום בעל השליטה באי.די.בי אדוארדו אלשטיין.  

קראו עוד בכלכליסט

אלשטיין אמר את הדברים בכנס המשקיעים השנתי של הקבוצה, שנערך במלון הילטון בת"א. באירוע הדגיש אלשטיין שינוי הכיוון שעבר על אי.די.בי בשנה האחרונה. ״2017 זו השנה שבה אי.די.בי חזרה לעשות עסקים, אחרי כמה שנים קשות, וזה המוטו שלנו מעכשיו״. שולם לפידות מנכ"ל הקבוצה הוסיף בעניין זה: ״אנחנו פעילים בזיהוי הזדמנויות חדשות להשקעה ועיקר העשייה שלנו בחברות הקיימות״.

בכנס עידכן אורי סירקיס, מנכל ישראייר שבבעלות אי.די.בי, שחברת התעופה בוחנת לקיחת אשראי לצורך רכישת מטוס נוסף, באמצעות גיוס חוב בשוק ההון או הלוואה של גורם פיננסי. סירקיס ציין כי השבוע יגישו אל על וישראייר את הערעור על החלטת הממונה על ההגבלים שלא לאשר את המיזוג עם אל על ורמז כי אם הערעור לא יתקבל, החברה תבחן אפשרויות בשוק ההון - ונראה שבכך מכווןן סירקיס להנפקה או להכנסת שותף.

אדוארדו אלשטיין , צילום: אוראל כהן אדוארדו אלשטיין | צילום: אוראל כהן אדוארדו אלשטיין , צילום: אוראל כהן

סלקום  

מנכ"ל סלקוםניר שטרן התייחס בכנס להתייצבות בשוק הסלולר המקומי. "המחירים בשוק הסלולר מהנמוכים בעולם. החדשות הטובות הן שהגענו ליציבות, הידרדרות המחירים נבלמה. היקפי הניוד עדיין גבוהים ויש מעבר גדול של לקוחות, אבל בשנתיים האחרונות נתחי השוק לא משתנים". לדבריו המעבר של סלקום מחברת סלולר לקבוצת תקשורת היא הדרך להתמודד עם התחרות החריפה בענף הסלולר.

שטרן ציין את ההיבט החיובי של הסכם שיתוף הרשתות עם גולן טלקום, ואמר ש"זהו הסכם סופר חשוב וסופר אסטרטגי. זה מוריד לנו את העלויות של הרשת ואת ההשקעות העתידיות". לדבריו שילוב התדרים של סלקום עם אלו של גולן טלקום ובעתיד הקרוב עם התדרים של אקספון יסייעו לסלקום להתמודד עם שימושי האינטרנט הולכים ומתרחבים.

הדגש על שוק הטלוויזיה, מציין שטרן, מוכיח את עצמו. "שינינו את השוק, גררנו את כולם. למרות הכניסה של פרטנר ולמרות המהלכים של yes, אנחנו לא רואים פגיעה בפעילות שלנו, יש לנו מוצר טלוויזיה 'פיצוץ', המחירים שלנו מספיק נמוכים כדי למשוך לקוחות, אבל מספיק גבוהים כדי לאפשר לנו להרוויח".

על פיתוח תשתית סיבים עצמאית אמר שטרן, כי זהו המהלך הנכון לחברה: "יש צורך ורצון למהירויות גלישה יותר גבוהות והסיבים נותנים את זה. היום אנחנו משלמים לבזק סכומים מאוד גבוהים על התעבורה באינטרנט. כשאנחנו מעבירים לקוחות מתשתית בזק לתשתית שלנו אנחנו חוסכים הרבה כסף. כשאנחנו מגיעים עם סיב לבניין, יש לנו כבר לקוחות שם, אנחנו לא צריכים לגייס אותם. ההיגיון הכלכלי מובהק. ההחזר על ההשקעה מהיר. אנחנו בדיאלוג עם פרטנר לשיתוף פעולה בפריסת הסיבים ואני מקווה שבעתיד הקרוב נוכל להכריז על התקדמות בנושא".

בעניין הירידה החדה במצבת כוח האדם בסלקום, מ-7,254 ל-3,358 משרות, אמר המנכ"ל. "החוכמה והמצוינות התפעולית היא לעשות יותר תפוקה עם חצי מכוח האדם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות