אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ה-FCC תפגע בפעילות וואווי ו-ZTE בשוק הטלקום האמריקאי צילום: בלומברג

ה-FCC תפגע בפעילות וואווי ו-ZTE בשוק הטלקום האמריקאי

נציבות התקשורת הפדרלית הודיעה שלא תעניק סבסוד לחברות תקשורת אמריקאיות שישתמשו בציוד של היצרניות הסיניות. מדובר במכה קשה ל-ZTE ולוואווי - שאף הוגדרה לאחרונה בארה"ב כסיכון ממשי לריגול ממשלתי סיני

27.03.2018, 11:50 | רפאל קאהאן

נציבות התקשורת הפדרלית בארה"ב (FCC) הודיעה שתפעל למניעת שימוש בציוד תקשורת מתוצרת וואווי ו-ZTE הסיניות ברשתות של ספקיות טלקום אמריקאיות. אג'יט פאי, ראש ה-FCC, הצהיר שהנציבות לא תסבסד רכישת ציוד מתוצרת שתי החברות.

קראו עוד בכלכליסט

הסובסידיות הללו מתבססות על קרן פדרלית בת 8.5 מיליארד דולר שממומנת ממס שמנוכה מכל תשלום של מנויי סלולר במדינה. במקור, נועד הסבסוד להקל על ספקיות התקשורת לסלול תשתיות באזורים כפריים, המרוחקים מתשתיות עירוניות.

אג אג'יט פאי, ראש ה-FCC | צילום: בלומברג אג

ההחלטה צפויה לחסל סופית את עסקיהן של וואווי ו-ZTE בארה"ב מפני שהוא נוגע לליבת פעילותן. שתי החברות הן ספקיות ציוד תקשורת מרכזיות ו-וואווי אף נחשבת לאחת הגדולות בעולם, שמקבילה לנוקיה ואריקסון.

ההצהרה לא נוקבת בשם החברות, אך מתייחסת לציוד מתוצרת שעלולה להוות "סיכון ביטחוני לרשתות התקשורת בארה"ב או לשרשרת אספקת הרשתות". בפועל הצהרה זו מכוונת ישירות ליצרניות הסיניות מפני שהן היחידות כיום שהוגדרו בידי גורמים בגבעת הקפיטול ובסוכנויות המודיעין של ארה"ב כסיכון לביטחון הלאומי.

החברות דווקא צוינו בשמן במכתב שהועבר למחוקקים לפני כשבוע, בו שטח פאי את חששותיו מהפעילות של וואווי ו-ZTE. וושינגטון מנסה להגביל את פעילות החברות מזה יותר משש שנים, עוד מתקופת אובמה - שגם במהלכה פורסמו דו"חות מטעם הקונגרס שהזהירו מפני האיום הסיני. ואולם, ממשל אובמה החליט שלא להגביל את פעילות החברות, לאחר שנחתם הסכם צמצום פעילות סייבר נגדית בין ארה"ב ובין סין. עתה נדלק שוב הנושא, על רקע מלחמת הסחר בין סין וארה"ב ואינטרסים שונים של ממשל טראמפ.

מעבר לחסימת השימוש בציוד התקשורת, ישנם מאמצים לחסום את השימוש גם בציוד הקצה של שתיהן. הרשויות האמריקאיות מעוניינות למנוע מעובדי ממשלה וספקי שירות להשתמש בסמארטפונים, טאבלטים או מחשבים של שתיים במסגרת ממשלתית. עם זאת, אין עדיין הוראה רשמית שתכפה את האיסור הזה בין השאר מפני שעדיין לא ברור כיצד היא תבוצע בפועל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות