אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פוקסקון קונה את בלקין האמריקאית ב-866 מיליון דולר

פוקסקון קונה את בלקין האמריקאית ב-866 מיליון דולר

הנרכשת מחזיקה בחברת הראוטרים הוותיק Linksys, במותג Wemo שמפתח מוצרי בית חכם ובונה בעצמה שורה ארוכה של אביזרים לסמארטפונים ומחשבים. פוקסקון, ספקית הרכיבים העיקרית של אפל, HP ואחרות, תוכל כך לייצר הכנסות גם ללא תלות בענקיות האמריקאיות

27.03.2018, 12:33 | רפאל קאהאן
פוקסקון הטאייוואנית הודיעה אמש (ב') שתרכוש את יצרנית ציוד התקשורת ועזרי הסמארטפונים בלקין תמורת 866 מיליון דולר במזומן. המהלך יכניס את פוקסקון לעסקי הראוטרים הביתיים דרך מותג Linksys שבלקין מחזיקה וכן לתחום הבית החכם דרך מותג Wemo.

קראו עוד בכלכליסט

בלקין הוקמה לפני יותר מ-35 שנה וידועה בעיקר במוצרים הנלווים שלה לסמארטפונים ומחשבים. היא מייצרת מטענים, תחנות עגינה וכיסויים לטלפונים. ב-2013 רכשה את לינקסיס מסיסקו לאחר שהאחרונה רצתה למקד את עסקיה בשוק הארגוני ולצאת מתחום הציוד לצרכן.

מטען לאייפון ולאפל ווטש של בלקין מטען לאייפון ולאפל ווטש של בלקין מטען לאייפון ולאפל ווטש של בלקין

את Wemo הקימה בלקין ב-2014 כמותג למוצרי בית חכם כשקעים מקוונים, מפסקים ומצלמות רשת. המהלך לווה בהקמת חברה בת, Foxconn Interconnect Technology. המהלך הוא שינוי מהותי במודל העסקי של החברה שעד כה התמקדה בייצור קבלני של מוצרי טכנולוגיה לחברות כאפל, Dell, HP נוקיה ואחרות. שיתוף הפעולה שלה עם HMD גלובל, בעלת הזכויות על מותג נוקיה כנראה שכנע אותה סופית לעשות את המעבר מייצור מאחורי הקלעים להחזקת מותגים משלה.

ראוטר של לינקסיס ראוטר של לינקסיס ראוטר של לינקסיס

המהלך גם מתבסס על הרצון של בכיריה למנוע הסתמכות בלעדית על עסקיה של אפל. הכישלון של האחרונה לעמוד ביעדי המכירה השאפתניים של האייפון X כנראה הדגיש את החולשה של פוקסקון מהבחינה הזו.

החברה לא מתחרה עם לקוחותיה ומסתפקת במכירה של מוצרים משלימים לשלהם. מתוקף מעמדה כקבלן הייצור העיקרי, לפוקסקון יש גישה ישירה למפרטים המדויקים של המוצרים וכך יכולה להתאים בצורה מיטבית את התכונות של המוצרים המשלימים ליכולות של האייפון או המחשבים של הלקוחות שלה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות