אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התפוצצה עסקת המכירה של ללין לנוקס הצרפתית לפי שווי של 350 מיליון שקל צילום: עמית שעל

התפוצצה עסקת המכירה של ללין לנוקס הצרפתית לפי שווי של 350 מיליון שקל

לטענת קבוצת פוקס, בעלת השליטה בללין, נוקס דרשה לפצל את רכישת המניות, ולרכוש בשלב ראשון, 12.5% מהון המניות של ללין, ולקבל אופציה לרכישת 12.5% נוספים מהון המניות של ללין בתוך שנה. בשלב זה, הופסק המו"מ בין הצדדים

27.03.2018, 13:43 | נורית קדוש

לאחר שכבר גובשו התנאים התפוצצה העסקה למכירת 25% מחברת הסבונים ללין לחברת הקוסמטיקה הצרפתית הבינלאומית נוקס (NUXE) לפי שווי של 350 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

לטענת קבוצת פוקס, בעלת השליטה בללין, העסקה התפוצצה על רקע דרישת הקונה לפצל את רכישת המניות, ולרכוש, בשלב ראשון, 12.5% מהון המניות של ללין, ולקבל אופציה לרכישת 12.5% נוספים מהון המניות של ללין בתוך שנה. בשלב זה, הופסק המו"מ בין הצדדים.

חנות ללין, צילום: יונתן בלום חנות ללין | צילום: יונתן בלום חנות ללין, צילום: יונתן בלום

כזכור, בנובמבר האחרון חתמו מייסדות ללין, מירב כהן ורויטל לוי על מזכר הבנות לא מחייב למכירת מחצית מאחזקתן בללין - 25% לנוקס. מכירת המניות, היתה אמורה להניב לשתיים כ-88 מיליון שקל.

לנוקס ניתנה אופציה לאחר ארבע שנים מיום החתימה על העסקה, לרכוש את כל יתרת מניות ללין שייוותרו בידי פוקס והמייסדות, לפי שווי של 450 מיליון שקל או לפי ממוצע של מכפיל 12.5 על ה-EBITDA של ללין או במכפיל 2 על מחזור ההכנסות – הגבוה מביניהם. אם היתה האופציה לרכישת כל מניות ללין ממומשת, היו זוכות שתי המייסדות בתמורה נוספת של עוד 110 מיליון שקל.

ללין עוסקת בשיווק של תכשירי גוף ואמבט, תכשירי טיפוח, סבונים, נרות, שמנים, אביזרים ומתנות. 50% ממנה מוחזקים בידי קבוצת פוקס ו-50% בידי המייסדות רויטל לוי ומירב כהן.

פוקס רכשה ממייסדות ללין מחצית מהמניות בינואר 2007 בתמורה ל-13 מיליון שקל. בעת הרכישה, מנתה רשת ללין 14 חנויות בלבד. כיום מונה ללין 107 חנויות בישראל ועוד 25 חנויות ביפן וארה"ב (הוואי וקליפורניה) שמופעלות בזכיינות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות