אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית המשפט יכריע מחר אם להרשיע את אלון חסן בשוחד צילום: עמית שעל

בית המשפט יכריע מחר אם להרשיע את אלון חסן בשוחד

פרשת השוחד בנמל אשדוד תגיע מחר לישורת האחרונה עם הכרעה בעניינם של יו"ר ועד הנמל לשעבר ושל המנכ"ל לשעבר שוקי סגיס

28.03.2018, 08:15 | זוהר שחר לוי

בדיוק שנתיים לאחר שהוגשו כתבי האישום תגיע מחר פרשת השחיתות בנמל אשדוד לישורת האחרונה: בית המשפט המחוזי בבאר שבע יכריע אם להרשיע או לזכות את מי ששימש כיו"ר ועד הנמל, אלון חסן ואת מי שכיהן כמנכ"ל הנמל, שוקי סגיס.

קראו עוד בכלכליסט

פרשת השחיתות בנמל אשדוד, שנחקרה ביחידה הארצית לפשיעה כלכלית (יאל"כ) שבלהב 433 נחשפה במאי 2014 עם מעצרו של חסן וכמה מעורבים נוספים, בחשד לביצוע עבירות שוחד ושלל עבירות נוספות בכמה תתי פרשיות. חסן, סגיס ובעלי חברת דנה לוגיסטיקה, האחים יניב ואורי בלטר, הועמדו לדין במרץ 2016 על ידי פרקליטות מחוז דרום. עם הגשת כתב האישום, הוגש לבית המשפט הסדר טיעון בעניינם של האחים. השניים הודו במסגרת ההסדר כי סייעו לחסן לסחוט חברות שפעלו בנמל. על יניב בלטר נגזר עונש של 18 חודשי מאסר בפועל, קנס של חצי מיליון שקל וחילוט של 2.9 מיליון שקל ואילו על אחיו, אורי, נגזרו 6 חודשי עבודות שירות.

מימין: אלון חסן ושוקי סגיס, צילומים: עמית שעל , אבי רוקח מימין: אלון חסן ושוקי סגיס | צילומים: עמית שעל , אבי רוקח מימין: אלון חסן ושוקי סגיס, צילומים: עמית שעל , אבי רוקח

מאז שהוגש במרץ 2016, התנהל כתב האישום בפני שופט בית המשפט המחוזי בבאר שבע יואל עדן, ייחס לחסן עבירות של לקיחת שוחד, בקשת שוחד, מרמה והפרת אמונים של עובד ציבור ובתאגיד, סחיטה באיומים, קשירת קשר לביצוע פשע, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים של עובד ציבור ועבירות מס. סגיס הואשם בעבירות של מרמה והפרת אמונים שלעובד ציבור ובתאגיד וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

כתב האישום תיאר את התנהלותם ואת מעשיהם הפליליים של חסן וסגיס שפעלו, כך נטען, עם יתר המעורבים "להפקת טובות הנאה אסורות לחסן ולמקורביו בהיקף כספי משמעותי מהפעילות התפעולית שהתנהלה בתחומי נמל אשדוד, וזאת על ידי ניצול מעמדו של חסן לקידום והשגת התקשרויות כספיות משמעותיות".

האישומים נגעו להתנהלות בתחומי הנמל בשנים 2010‑2014. על פי כתב האישום, סגיס וחסן אפשרו לחברת דנה לוגיסטיקה, שהינה חברה פרטית המורכבת מבני משפחתו של חסן וממקורביו, "לפעול בתוך נמל אשדוד על מנת לקדם את תועלתם הכספית והאישית של חסן ומקורביו". עוד נטען, כי חסן וסגיס פעלו לכאורה בניגוד עניינים חריף לתפקידם הציבורי ובדרכי מרמה כדי שחברת דנה לוגיסטיקה תקבל חוזים ועבודות מלקוחות מובילים בנמל.

בחודשים האחרונים התנהלו דיוני הוכחות ארוכים באולמו של השופט עדן. באוקטובר האחרון התייצב בבית המשפט חסן עצמו והעיד במשך שעות ארוכות. "שימשתי כיו"ר ועד עובדי ציוד מכני בנמל אשדוד", סיפר חסן בבית המשפט, "אבי היה יו"ר ועד בנמל אשדוד. מגיל קטן אני גדלתי, מגיל קטן עד גיל גדול בצל תפקידו של אבא שלי כיו"ר ועד וזה היה מושא הערצה בפניי. אני יכול להגיד שהנמל היה מרכז החיים שלי מגיל קטן. ב־4 השנים האחרונות של הסיוט הזה נהרסו לי ולמשפחה לי החיים. אני מקווה שהאמת תתצא לאור. אלך עם האמת שלי עד הסוף, לא משנה מה יחליט בית המשפט ‑ אני יודע שיש רק אמת אחת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות