אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק ירושלים מציע לרכוש את בנק דקסיה ולמזג אותו אליו צילום: דוד הכהן

בנק ירושלים מציע לרכוש את בנק דקסיה ולמזג אותו אליו

ימים ספורים לאחר שהפך דקסיה לבנק ללא גרעין שליטה פנה בנק ירושלים ישירות לדירקטוריון מתוך כוונה לנהל מו"מ על רכישתו ומיזוגו: "לשני הצדדים עניין רב בהוצאתה לפועל של העסקה"

27.03.2018, 18:53 | רעות שפיגלמן

ימים ספורים לאחר שהפך בנק דקסיה לבנק ללא גרעין שליטה, פונה אל דירקטוריון דקסיה בנק ירושלים מתוך כוונה לנהל מו"מ על מנת לרכוש את דקסיה ולמזגו אליו. כך בהתאם לדיווח של בנק י-ם הערב המכיל מכתב פניה בנושא אל דירקטוריון דקסיה.  

אוליביה גוטמן, צילום: יצחק כהן אוליביה גוטמן | צילום: יצחק כהן אוליביה גוטמן, צילום: יצחק כהן

בנק י-ם מציין כי לאחר שבחן את הדוח הכספי לשנת 2017 של דקסיה , להערכתו בסביבה התחרותית הקיימת ניתן יהיה להנות מיתרונות המיזוג כמו יישום התוכנית האסטרטגית של דקסיה להתרחבות בתחומי הפעילות. על פי בנק ירושלים, "לשני הצדדים עניין רב בהוצאתה לפועל של העסקה".

 

זוהי לא הפעם הראשונה שבנק ירושלים פונה בהצעה לרכישת מניות דקסיה. בפעם הקודמת עשה זאת בסוף 2014 כאשר הגיש הצעה לרכישת 100% המניות מדקסיה העולמית, תמורת מזומן והקצאת מניות. אז ועדת הביקורת דחתה את ההצעה תוך שהיא ציינה אז כי ההצעה איננה משרתת את טובת בעלי המניות, לא תיצור סינרגיה כמו גם היקף ההון של בנק ירושלים שאיננו מספק לצורך הרחבת הפעילות של הבנק הממוזג.

בהתאם לדו"חות 2017 לבנק י-ם הון עצמי של 837.3 מיליון שקל ולבנק דקסיה הון עצמי של 661.4 מיליון שקל. בפנייתו הפעם בנק ירושלים לא מציין את פרטים על אופן הרכישה שהוא מציע כמו גם לא נוקב בשווי לרכישה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות