אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אקזיט ביומד: כת"ב מוכרת את קיורטק - התמורה עשויה להגיע ל-550 מיליון דולר

אקזיט ביומד: כת"ב מוכרת את קיורטק - התמורה עשויה להגיע ל-550 מיליון דולר

כלל ביוטכנולוגיה מחיזקה ב-53% מקיורטק. הרוכשת תקדם את הטיפול שפיתחה קיורטק בהשקעה של 50 מיליון דולר ותשלם את שאר הסכום לפי אבני דרך

28.03.2018, 11:34 | שירות כלכליסט

אקזיט מרשים לחברת כלל ביוטכנולוגיה: החברה מוכרת את החזקותיה בקיורטק (53%), לצד בעלי המניות הנוספים, לחברת אינסייט (InSight Innovations).

אינסייט מתחייבת לקדם את תוכנית הפיתוח של התרופה שמפתחת קיורטק, Pidilizumab, שעלותה עד לשלב המסחור, בתוספת תשלום מיידי לבעלי המניות של קיורטק ותשלומים לצדדים שלישיים, מוערכת בכ-50 מיליון דולר. 

קראו עוד בכלכליסט

ההסכם כולל התחייבות של אינסייט לתשלומים עתידיים הכפופים לאבני דרך, ושעשוייים להגיע על 550 מיליון דולר, וכן להעברת 20% מכל תמורה שתתקבל ממכירות עתידיות. כת"ב צפויה לקבל מעל למחצית מהתשלומים העתידיים שתשלם אינסייט לבעלי מניותיה של קיורטק, לפי התנאים האמורים.

התרופה של קיורטק מיועדת לטיפול באינדיקציה של DIPG - Diffuse Intrinsic Pontine Glioma, סרטן מוח נדיר התוקף כ-300 ילדים בשנה בארה"ב ולו שיעור התמותה הגבוה ביותר מבין גידולי המוח בילדים (עם תוחלת חיים חציונית כוללת של כ-10 חודשים). כיום אין כל טיפול תרופתי המאושר למחלה זו.

בהמשך לתוצאות החיוביות של התרופה בניסוי שלב , אינסייט תוביל ניסוי קליני פיבוטלי (לרישום כתרופה) אשר יכלול כ-45 חולים בארה"ב, בישראל, ויתכן שגם באירופה. InSight מעריכה כי באינדיקציה זו תתכן הסכמת ה-FDA לאישור מואץ וולמעמד של תרופה פורצת דרך (Breakthrough Designation).

אינסייט עוסקת בפיתוח ובמסחור תרופות ביוטכנולוגיות והיא בעלת ניסיון של יותר מ-20 שנה בפיתוח תרופות biosimilar ותרופות המבוססות על נוגדנים משלבים ראשוניים ועד למסחורן דרך שותפויות אסטרטגיות.

מיכאל שיקלר מנכ"ל קיורטק מיכאל שיקלר מנכ"ל קיורטק מיכאל שיקלר מנכ"ל קיורטק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות