אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רפאל מסכמת את שנת 2017 עם רווח נקי של 446 מיליון שקל צילום: רפאל

רפאל מסכמת את שנת 2017 עם רווח נקי של 446 מיליון שקל

מדובר בגידול של 16% לעומת שנת 2016; המכירות עלו ב-4% והסתכמו ב-8.1 מיליארד שקל; במהלך השנה גייסה לשורותיה כ-700 עובדים חדשים

28.03.2018, 13:30 | יואב סטולר

יצרנית מערכות הנשק רפאל סיכמה את 2017 עם רווח נקי של 446 מיליון שקל - גידול של 16% מתוצאותיה ב-2016, כך עולה מדו"ח השנתי שפרסמה היום (ד') החברה.

קראו עוד בכלכליסט

החברה, המייצרת מערכות לחימה למערכת הביטחון הישראלית ולגופי ביטחון וממשל אחרים ברחבי העולם, דיווחה כי במהלך השנה שחלפה חלה עלייה של 4% בהיקף מכירותיה שהגיע ל-8.1 מיליארד שקל, על רקע רישום שיא של הזמנות שקיבלה בהיקף של כ-11.1 מיליארד שקל. מדובר בגידול של 8% בצבר לעומת אותה תקופה שנה קודם לכן וצבר ההזמנות שעמד על כ-24 מיליארד שקל.

במהלך 2017 המשיכו ברפאל בפיתוח מערכות ההגנה האוויריות נגד טילים "כיפת ברזל" ו"שרביט קסמים", שאחרונה נמסרה לחיל האוויר במהלך אותה תקופה. כמו כן, מערכת משמעותית נוספת שפיתחה רפאל והובאה לרמה מבצעית בזמן השנה שעתה מסכמים הדו"חות היא מערכת ההגנה הימית על ספינות חיל הים ואסדות הגז שבחופי ישראל.

הזמנות נוספות נרשמו עבור המערכת הוותיקה להגנה על רכבים משוריינים "מעיל רוח" בצה"ל עבור הוספתה לטנקי מרכבה ונגמ"שים מדגם נמ"ר שזכו לביקורת נוקבת על מוגנותם במהלך מבצע צוק איתן. גידול שכזה צפוי להימשך בעקבות הכזרתו של צבא ארצות הברית להצטייד אף הוא במערכת ההגנה השומרת על הרכב מטילים.

מנכ"ל רפאל יואב הר אבן , צילום: רפאל מנכ"ל רפאל יואב הר אבן | צילום: רפאל מנכ"ל רפאל יואב הר אבן , צילום: רפאל

בצה"ל ובמערכות ביטחוניות זרות הצטיידו גם כן בטיל הספייק החדש המכונה "גיל-2" המאפשר שיגור מהקרקע, מרכב וממסוק תוך ניווט מרחוק של הטיל לאחר השיגור. מערכת נוספת שחשפו ברפאל היא כזו בעלת יכולות יירוט בלייזר של רחפנים, שאת חשיבותה על רקע הגידול בשימוש בכלי הטייס הזעירים הזמינים כיום כמעט לכל אחד ראינו בתקרית בגולן כשרחפן איראני עשה את דרכו לתוך שטח ישראל.

רפאל מציינת בדו"חותיה גם את זכייתה במכרז להגנה מפני סייבר של מאגר האשראי של בנק ישראל, והטמעת מערכת ההנעה החשמלית מתוצרתה בלוויין אירופאי.

החברה נמצאת היום בתהליכי גיוס בתחומים הטכנולוגיים ובשנת 2017 גייסה לשורותיה כ-700 עובדים חדשים. במהלך השנה פתחה רפאל שלוחות מחקר ופיתוח חדשות ברחבי הארץ, בהן מתחם חדש שיתמקד בעולמות תוכן חדשים של מודיעין וסייבר.

בשנת 2017 השקיעה רפאל למעלה מ-8% ממכירותיה במחקר ובפיתוח. כש-46% מצבר ההזמנות של רפאל נובע מחוזי ייצוא ומתפרס במדינות רבות בעולם - באסיה, באירופה, באמריקה הצפונית והדרומית, באוסטרליה ובמדינות נוספות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות