אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח על כך שטראמפ בוחן צעדים נגד אמזון הפיל את שווי החברה ב-30 מיליארד דולר

דיווח על כך שטראמפ בוחן צעדים נגד אמזון הפיל את שווי החברה ב-30 מיליארד דולר

אתר החדשות אקסיוס דיווח מוקדם יותר כי טראמפ מאמין שאמזון מהווה כוח שלילי עבור קמעונאים קטנים ומקומיים, ורוצה למצוא דרכים לפגוע בדומיננטיות שלה. מניית החברה ירדה במסחר ב-4.4%

28.03.2018, 23:13 | שירות כלכליסט

הנשיא דונלד טראמפ "נעול" על אמזון והוא מחפש דרכים חוקיות לפגוע בה. כך דיווח מוקדם יותר היום ג'ונתן סוואן מאתר החדשות אקסיוס (AXIOS). בעקבות הדיווח מניית אמזון נפלה ב-4.4%. ושווי החברה נחתך בכ-30 (!) מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי סוואן, טראמפ מאמין שאמזון מהווה כוח שלילי עבור קמעונאים קטנים ומקומיים, ורוצה למצוא דרכים לפגוע בדומיננטיות החברה בשוק הקמעונאות המקוונת. בין האפשרויות שעומדות לרשותו הן שינוי מעמד המס של אמזון או הגדרתה באופן רשמי כחברה שפוגעת בתחרותיות.

כוונותיו של טראמפ נחשפות כעת בעוד בית המשפט העליון בארה"ב דן בימים אלה בתיק שעשוי לתת למדינות יותר כוח לגבות מסים מקמעונאים מקוונים.

יש לציין שבעוד אמזון כבר מטילה את מיסי המדינות הרלוונטים על המוצרים שהיא מוכרת, כאשר מוכר מצד שלישי משתמש בפלטפורמה, האחריות לגביית המס עוברת אליו,ומוכרים רבים המשתמשים בפלטפורמת אמזון אינם גובים כרגע את המיסים הללו.

ג ג'ף בזוס, מנכ"ל אמזון | צילום: גטי אימג'ס ג

טראמפ לא מתאמץ להסתיר את "חוסר חיבתו" לאמזון ולמנכ"ל שלה ג'ף בזוס, וכבר צייץ בעבר שהחברה פוגעת ברשות הדואר האמריקאית, וכן תקף את בזוס על כך שהוא מחזיק בבעלותו את הוושינגטון פוסט.

טראמפ צייץ באוגוסט: "אמזון גורמת נזק גדול לקמעונאים משלמי מיסים. ערים, עיירות ומדינות ברחבי ארה"ב נפגעות – והרבה מקומות עבודה הולכים לאיבוד!"

אמנם, החששות מהשפעתה השלילית של אמזון על שוק הקמעונאות האמריקני הן דבר מקובל. אך התקפתו של טראמפ נגד החברה בעקבות יחסיה עם רשות הדואר האמריקאית נראים בלתי מבוססים, בהינתן שרבות מהצרות הכלכליות של ה-USPS נובעות בכלל מניהול פיננסי לוקה, מחויבויות הפנסיה שלה, וכל הפנים של עסקיה שאינם כוללים משלוח חבילות.

על פי אקסיוס, טראמפ התלונן על אמזון גם כיוון שיזמי נדל"ן המקורבים אליו התלוננו בפניו שהחברה מחסלת חנויות פיזיות וקניונים. עם זאת, אקסיוס הוסיפה שלטראמפ אין כרגע תכנית פעולה ברורה בנושא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות