אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד מכה לרפורמה בחברת החשמל איי אף פי

עוד מכה לרפורמה בחברת החשמל

נתניהו לא מוותר על הדיון בביהמ"ש בזכות השביתה אך מבקש ארכה לגיבוש עמדה סופית

29.03.2018, 09:31 | ליאור גוטמן

הרפורמה הנמרחת בחברת החשמל חטפה אתמול מכה חדשה, זאת לאחר שפרקליטות המדינה החליטה כי תודיע לבית המשפט שהיא מתעקשת למצות את הדיון בזכות השביתה של עובדי חברת החשמל. לצורך גיבוש דעה היא מבקשת ארכה מביהמ"ש עד ל־10 באפריל כדי שראש הממשלה בנימין נתניהו יגבש עמדה רשמית. עוד אומרת הפרקליטות שאלמלא מחלתו של רה"מ היא כבר היתה חוזרת עם תגובה, אולם "בנסיבות אלה ונוכח חופשת חג פסח ביהמ"ש מתבקש לקבוע כי הודעת העדכון מטעם המדינה תגיע ב־10 באפריל".

בנימין נתניהו משה כחלון בישיבת ממשלה, צילום:קובי גדעון, לע״מ בנימין נתניהו משה כחלון בישיבת ממשלה | צילום:קובי גדעון, לע״מ בנימין נתניהו משה כחלון בישיבת ממשלה, צילום:קובי גדעון, לע״מ

התשובה מכוונת לדיון שיתקיים בחודש הבא, והיא נולדה בעקבות הוראת נתניהו למצות את הנושא במטרה להצר את צעדי ההסתדרות ולקיים דיון על זכות השביתה של עובדי חברות ממשלתיות מונופוליסטיות. הכוונה היא שהלכה חדשה שתיקבע בנוגע לזכות השביתה של עובדי חברת החשמל תוכל לשרת את המדינה גם לגבי

עובדי הנמלים, הרכבת או רשות שדות התעופה. עד שלשום בערב נראה היה כאילו נתניהו מתחבט בשאלה ואף נקבעה לו ולשר האוצר משה כחלון פגישה בנושא, אולם בשל מחלתו הפגישה בוטלה ותשובת המדינה נותרה בעינה. עבור כחלון מדובר בסיטואציה מביכה שכן הוא כבר סגר את הרפורמה מול ההסתדרות ואף הכריז עליה באירוע רשמי בדצמבר 2017, ואילו כעת ראש הממשלה מסרב לשמוע על התקדמות שם. "זה לא מעניין את נתניהו בכלל, ואם כן, זה בתחתית רשימת המטלות שלו לחצי השנה הקרובה", מעריכים במשק האנרגיה.

בסביבת חברת החשמל כבר מבינים שהסיכוי שמישהו ייצא עם הרפורמה הזו לדרך הולך ופוחת. עיקר החשש שם הוא שבמקרה של בחירות יגיעו שרים חדשים ואולי גם ראש ממשלה חדש, מה שיחייב את כולם "לאפס שעונים" ולהתחיל הכל מאפס. הההסתדרות כבר קבעה שללא ויתור גורף על הדיון בבית המשפט היא לא תתקדם עם הרפורמה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות