אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד התקשורת העניק אישור הפעלה לאקספון; תפעל תחת המותג WE צילום: אוראל כהן

משרד התקשורת העניק אישור הפעלה לאקספון; תפעל תחת המותג WE

שר התקשורת, איוב קרא: "צעד נוסף ליצירת תחרות גדולה יותר בין החברות הפועלות כיום, שהנשכרים ממנו יהיו אזרחי מדינת ישראל". עם הסרת המשוכה הרוגלטורית האחרונה, צפויה החברה לצאת בקרוב בהשקה מסחרית

29.03.2018, 09:26 | עומר כביר

שחקנית חדשה בשוק הסלולר: משרד התקשורת העניק הבוקר אישור הפעלה לאקספון של חזי בצלאל. החברה, שצפויה לפעול בשוק תחת המותג WE, תהיה מפעילת הסלולר השישית בישראל (לא כולל מפעילות וירטואליות).

קראו עוד בכלכליסט

"זהו עוד ציון דרך להמשך מדיניות משרד התקשורת, לפתיחת שוק הסלולר לחברות נוספות", מסר שר התקשורת, איוב קרא, "צעד נוסף ליצירת תחרות גדולה יותר בין החברות הפועלות כיום, שהנשכרים ממנו יהיו אזרחי מדינת ישראל".

בחודשים האחרונים החלה אקספון לערוך פיילוט שכולל כמה מאות משתמשים המחזיקים מכשירים סלולריים שעובדים על רשת שמופעלת בשיתוף עם סלקום וגולן טלקום. עתה, עם הסרת המשוכה הרוגלטורית האחרונה, צפויה החברה לצאת בקרוב בהשקה מסחרית.

חזי בצלאל , צילום: אוראל כהן חזי בצלאל | צילום: אוראל כהן חזי בצלאל , צילום: אוראל כהן

לפי ההערכות המותג WE יוביל את פעילות הסלולר של החברה, זאת לצד הפעילויות הנוספות של החברה: שירותי אינטרנט ושירותי שיחות לחו"ל, תחת מותג הבית אקספון. ייתכן שבעתיד המותג WE יחליף את אקספון כמותג המרכזי שיוביל את החברה.

אקספון טרם פרסמה או הצהירה על המחירים והאסטרטגיה שלה עדיין חסויה, אולם לאור המצב בשוק עולה כי החברה תפעל בדומה למפעילות הגדולות האחרות על ידי תמחור נמוך וגריפת לקוחות על ידי חבילות גלישה אטרקטיביות. בשוק האינטרנט פועלת אקספון כשחקן בינוני ומחזיקה בכ-200 אלף לקוחות, ואינה מכוונת בשלב זה רשת עצמאית אלא להמשיך ולרכב על תשתיות בזק במסגרת רפורמת השוק הסיטונאי.

אקספון, בבעלות בצלאל ובניהולו של יעקב נדבורני, החלה את דרכה כספקית שירותי טלפוניה בינלאומית ושירותי אינטרנט. ב-2011 זכתה בזיכיון להפעלת רשת סלולר במכרז של משרד התקשורת, אולם לאחר שלא הצליחה להעמיד את הערבויות הבנקאיות נשלל ממנה הזיכיון. ב-2015 התמודדה החברה במכרזי הדור הרביעי בסלולר בהם זכתה, והחלה לנהל משאים ומתנים עם חברות הסלולר לטובת יצירת הסכם לשיתוף רשתות, שנחתם עם סלקום וגולן טלקום ביולי 2016. באפריל האחרון קיבלה אקספון רישיון להיות מפעילת הסלולר השישית בישראל, ותפעל בקידומת 051.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות