אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המועדונים האירופיים: "חובה לצמצם את מספר המשחקים בעונה, השחקנים זקוקים למנוחה" צילום: אי פי איי

המועדונים האירופיים: "חובה לצמצם את מספר המשחקים בעונה, השחקנים זקוקים למנוחה"

אנדראה אניילי, יו"ר ECA: "שימור המשחק והשחקנים רק יכול להוביל להגדלת מספר הצופים במשחקים וההטבות שיגיעו לכולם".

29.03.2018, 11:48 | שירות כלכליסט

התאחדות מועדוני הכדורגל האירופיים (ECA) הוציאה הודעת תמיכה ב"זמני מנוחה" לשחקנים בלוח השנה של הכדורגל העולמי. הארגון גם הזהיר את פיפ"א מ"מהפכה" בשיטת העברות השחקנים.

קראו עוד בכלכליסט

ה-ECA, ארגון שמייצג יותר מ-200 מועדונים מרחבי אירופה, ערך קונגרס הארגון השבוע ברומא כדי לדון בשינויים בלוח השנה של הכדורגל העולמי, הפייר פליי הפיננסי ושיטת העברות השחקנים.

אנדראה אניילי, יו"ר ECA, הצהיר: "צריך לדחוף להורדה במספר משחקי הכדורגל בשנה ולקבוע זמני מנוחה לכולם במהלך לוח השנה הבינלאומי". השינוי הבא יכול להיות רק ב-2024 מאחר שלוח השנה של העונות הבאות סגור. "זה חשוב מאוד לשמר ולכבד את השחקנים המרכזיים בהצגה הזו - שחקני הכדורגל" אניילי הוסיף. "שימור המשחק והשחקנים רק יכול להוביל להגדלת מספר הצופים במשחקים וההטבות שיגיעו לכולם".

לוח השנה של הכדורגל מנוהל על ידי פיפ"א ומטרתו לתאם משחקים ברחבי העולם - כדי למנוע קיום משחקים בינלאומים וטורנירי נבחרות בזמן שבו מתקיימים משחקי ליגות וגביעים מקומיים. המודל הנוכחי, כאמור, קבוע עד 2024 ובמרכזי בין 8 ל-10 משחקים בינלאומיים בשנה בנוסף לטורנרים כגון אליפויות העולם, אליפויות אירופה וקופה אמריקה.

ג ג'יאני אינפנטינו, נשיא פיפ"א ב כנס של ECA ארגון מועדוני הכדורגל באירופה | צילום: רויטרס ג

המשמעות של העניין הזה היא ששחקנים בכירים יכולים לשחק בין 60 ל-70 משחקים בעונה ואניילי דרש מהמועדונים לשנות זאת. "מועדונים הם אלו שמשקיעים במשחק, אנחנו אלו שלוקחים סיכונים על בסיס יומי מחוץ ועל המגרש, אז אנחנו רוצים לוודא שהקול שלנו ישמע כשמקבלים החלטות. שחקנים משחקים פעמיים או שלוש פעמים בשבוע במועדון ובנבחרות. אנחנו חייבים לשקול שבועות בהם לשחקנים יש מנוחה ובהם הם יכולים להתאמן. חייבים להקטין את מספר המשחקים בשנה".

אניילי דיבר גם אל נשיא פיפ"א, ג'יאני אינפנטינו ונשיא אופ"א, אלכסנדר צ'פרין. השניים דיברו בחודש שעבר על שינויים גדולים בשוק העברות השחקנים ש"הולך לכיוון מדאיג" וגורם לעלייה בעמלות סוכנים.

חברי ה-ECA קיבלו עדכון על הוועדה שהקימה פיפ"א לגבי עתיד שיטת העברות השחקנים והוציאו הודעה: "חייבים שיפורים בשוק העברות השחקנים ואנחנו מקבלים זאת, אבל אנחנו בעד אבולוציה בשיטה ולא מהפכה וצריך לקחת את הזמן כדי להגיע למסקנות הנכונות. שוק העברות השחקנים חשוב מאוד למשחק הכדורגל המקצועני ברמת המועדונים ואסור למהר עם הליך קבלת ההחלטות".

הארגון הוסיפו כי הם בעד שיפור מערכת הפייר פליי הפיננסי. ה-ECA טוען שהם מעוניינים ביותר שקיפות וסטנדרזיציה בהגשת הדוחות. בינואר אופ"א פרסמה שההפסדים של קבוצות הכדורגל האירופיות ב-2016 עמדו על 269 מיליון יורו - שישית מההפסדים ב-2011.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות