אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אם הפרקליטות לא תערער - אלון חסן יוכל לחזור לנמל עוד לפני הקיץ צילום: חיים הורנשטיין

אם הפרקליטות לא תערער - אלון חסן יוכל לחזור לנמל עוד לפני הקיץ

בנמל אשדוד מסרו כי הם "בודקים את משמעויות פסק הדין". גורמים בקרב עובדי הנמל: "אלון לא ישאיר את המצב כמו שהוא. ייתכן שלא יתמנה מיידית לאחד מראשי הוועד אבל אחרי שסילקו אותו ככה טבעי שירצה לסגור מעגל"

29.03.2018, 12:35 | ליאור גוטמן
בנמל אשדוד קיבלו בתדהמה את זיכויו של אלון חסן, עד לפני כמה שנים יו"ר ועד העובדים שם.

בתשובה לפסיקת ביהמ"ש נמסר כי "בעקבות זיכויו של עובד החברה, אלון חסן, מהאישומים כנגדו בבית המשפט המחוזי בבאר-שבע, מתכוונת החברה ללמוד את פסק הדין והמשמעויות שלו, ולפעול בהתאם לדיני העבודה, ההסכמים הקיבוציים והוראות רשות החברות הממשלתיות".

קראו עוד בכלכליסט

התרגום המיידי של המשפט האמורפי הזה הוא פשוט - ככל שהפרקליטות לא תערער על הזיכוי, פסק הדין יהפוך תוך 45 ימי עבודה לחלוט, מה שיאפשר עקרונית לחסן לחזור אם ירצה בכך לנמל כבר לקראת החופש הגדול.

אלון חסן בבית המשפט בבאר שבער לאחר שזוכה , צילום: חיים הורנשטיין אלון חסן בבית המשפט בבאר שבער לאחר שזוכה | צילום: חיים הורנשטיין אלון חסן בבית המשפט בבאר שבער לאחר שזוכה , צילום: חיים הורנשטיין

עד כמה הסיכוי הזה ריאלי? בשלב זה מוקדם לדעת ולא ברור עד כמה חסן רוצה לחזור. מצד שני, "כלכליסט" שוחח עם חלק מעובדי הנמל ושמע מהם כי ייתכן שחסן יחזור. "אלון לא ישאיר את המצב כמו שהוא. ייתכן שלא יתמנה מיידית לאחד מראשי הוועד אבל אחרי שסילקו אותו ככה טבעי שירצה לסגור מעגל". באופן אירוני, ועדי העובדים שם מסוכסכים אחד עם השני וגם מול המדינה, ואולי חסן יוכל "לאחד שורות" שם גם אם התנאים שיציב מול משרדי האוצר והתחבורה יהיו קשים.

מבחינת ההסתדרות אין תגובה רשמית. שם בעיקר מבקשים ללמוד את פסק הדין ולראות אם מישהו מגיש ערעור. יו"ר ההסתדרות הנוכחי אבי ניסנקורן הטיח ביקורת נוקבת בחסן בזמנו כאשר זה בתמורה הביע תמיכה בח"כ שלי יחימוביץ' במרוץ לראשות ההסתדרות. חזרה של חסן לנמל עלולה לסכל כל ניסיון להחיל את מרות ההסתדרות שם, זאת כאשר בפתח עומד לקום באשדוד נמל פרטי שיפעל מ-2020 בבעלות הולנדית.

שר התחבורה ישראל כץ מסרב גם הוא להגיב לזיכוי המהדהד של חסן. בין השניים שררו יחסים קשים עד למצב שכץ הטיח בעבר ש"אם אלון חסן הוא יו"ר ועד שדואג לעובדים, אז צ'יצ'ולינה היא האמא תרזה". במידה וחסן יחזור לנמל היחסים עם משרד התחבורה עלולים להחריף מעבר לנתק הנוכחי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות