אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דוחות חברת המזון נטו חושפים: הסכסוך עם יינות ביתן גבה מחיר כבד צילום: נועם מושקוביץ'

דוחות חברת המזון נטו חושפים: הסכסוך עם יינות ביתן גבה מחיר כבד

חברת המזון שבבעלות משפחת עזרא ספגה ירידה של 3.3% במכירות שהסתכמו ב-2.2 מיליארד שקל; הרווח הנקי שמר על יציבות - 95 מיליון שקל

29.03.2018, 13:20 | נורית קדוש

חברת המזון נטו, שבבעלות משפחת עזרא, ספגה ירידה של 3.3% במכירות בעקבות הפסקת המכירות ליינות ביתן. בקיץ החולף עצרה נטו אספקת סחורה לרשתות יינות ביתן ומגה בטענה לחשש מיכולתו של נחום ביתן לעמוד בהתחייבויותיו הפיננסיות.

קראו עוד בכלכליסט

בקבוצת ביתן הדפו את הדברים וטענו כי מדובר בסכסוך עסקי. מאז הצדדים שבו לעבוד יחד, אולם המהלך גבה מחיר מנטו. הירידה במכירות שהסתכמו ב-2.2 מיליארד שקל נרשמה למרות עליה במכירות מגזר היבוא ובעיקר מירידה בתחום מפעלי הקבוצה והשוק המקומי שרשמו ירידה כמותית וכספית ביחס ל-2016.

למרות הירידה במכירות, רשם הרווח הגולמי עליה קלה של 2.2% ל-322 מיליון שקל ושיעורו מהמכירות עמד על 14.5%. למרות עליה של 1.7% בהוצאות מכירה ושיווק ועליה של 5.5% בהוצאות הנהלה וכלליות שנבעו מעלייה בהוצאות שכר, צמח הרווח התפעולי ב-1.8% והסתכם ב-114 מיליון שקל ושיעורו עלה ל-5.1% מהמכירות.

עלייה בהכנסות המימון מדיבידנד שהתקבל על סך של כ-3.7 מיליוני שקל ומהפרשי שער, הוביל את החברה לחתום את 2017 עם שמירה על הרווח הנקי בגובה 95 מיליון לעומת 94 מיליון שקל ב-2016.

דודי עזרא בעל השליטה בקבוצת המזון נטו, צילום: נועם מושקוביץ דודי עזרא בעל השליטה בקבוצת המזון נטו | צילום: נועם מושקוביץ' דודי עזרא בעל השליטה בקבוצת המזון נטו, צילום: נועם מושקוביץ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות