אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מודי'ס העלתה את תחזית הדירוג של דיסקונט מיציבה לחיובית צילום: רמי זרניגר

מודי'ס העלתה את תחזית הדירוג של דיסקונט מיציבה לחיובית

סוכנות הדירוג אישררה דירוג של Baa1 לבנק וכתבה: "בשנה שחלפה דיסקונט הציג ביצועים פיננסיים משופרים"

29.03.2018, 20:28 | רעות שפיגלמן

סוכנות דירוג האשראי מודי'ס אישררה היום (ה') דירוג של Baa1 לבנק דיסקונט, תוך שהיא עדכנה כלפי מעלה את תחזית הדירוג מיציבה לחיובית. דירוג Baa1 מקביל לדירוג BBB+ בסולם הדירוג של S&P.  

קראו עוד בכלכליסט

בהודעתה ציינה מודי'ס כי עדכון האופק לבנק מיציב לחיובי משקף את ציפיותיה - שיפור ברווחיות וביעילות ברבעונים הקרובים. "במהלך השנה שחלפה דיסקונט הציג ביצועים פיננסיים משופרים, שהביא לצמצום הפערים בינו לבין בנקים מקומיים מתחרים", מציינת הסוכנות.

לשם כך מתבססת מודי'ס על העובדה שהרווח הנקי של הבנק צמח ב-37% והתשואה על הנכסים עלתה מ-0.38% בשנת 2015 לרמה של 0.65% בשנת 2017. ואלו תמכו בשיפור הלימות ההון של הבנק מרמה של 9.2% ל-10%.

את שנת 2017 סיכם דיסקונט עם רווח נקי של 1.26 מיליארד שקל לעומת 905 מיליון שקל ב-2016. התשואה על ההון עמדה על 8.4% לעומת 6.6% שנה קודם לכן. הבנק גם הציג שיפור ברמת היעילות שלו (הוצאות לעומת הכנסות) כאשר עדכון אופק הדירוג עשוי להוות אינדיקציה להעלאת דירוג עתידית לבנק.

 

לילך אשר טופילסקי מנכ"לית קבוצת דיסקונט, צילום: רמי זרניגר לילך אשר טופילסקי מנכ"לית קבוצת דיסקונט | צילום: רמי זרניגר לילך אשר טופילסקי מנכ"לית קבוצת דיסקונט, צילום: רמי זרניגר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות