אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מלחמת אפליקציות הדייטינג: באמבל מכה חזרה בטינדר צילום: באמבל

מלחמת אפליקציות הדייטינג: באמבל מכה חזרה בטינדר

חברת Match.com שמחזיקה בטינדר, תבעה את באמבל על הפרת פטנטים לאחר שסירבה להצעת רכישה ב-450 מיליון דולר; עתה תוקפת באמבל ומגישה תביעת-נגד בגין התנהלות דורסנית של Match, שגרמה לה נזק עסקי

29.03.2018, 17:31 | יואב סטולר

מלחמת אפליקציות הדייטינג מתחממת: באמבל הגישה תביעה נגד חברת Match.com, בעלת טינדר, בגין הונאות והתנהלות בריונית שגרמה לה לנזק כלכלי והרחיקה משקיעים פוטנציאליים.

קראו עוד בכלכליסט

בנוסף, פרסמה בעיתון הניו יורק טיימס מודעה של עמוד שלם בו האשימה את Match בטקטיקות של הפחדה שנועדו לשמור על כוחה בשוק שירותי ההיכרויות המקוונים. פרטי התביעה המלאים טרם נחשפו.

מייסדת באמבל, וויטני וולף הרד מייסדת באמבל, וויטני וולף הרד מייסדת באמבל, וויטני וולף הרד

מדובר בתביעת-נגד שהוגשה על רקע תביעת Match נגד באמבל, שהוגשה לפני כשבועיים בגין שימוש ללא היתר בממשק הסווייפים של האפליקציה לבחירת בני זוג פוטנציאליים. לטענת באמבל, התביעה הוגשה כחלק מטכניקת הפעלת הלחץ של Match עליה, לאחר שסירבה להצעת רכישה מצד ענקית הדייטינג בקיץ האחרון - הצעה שהיקפה עמד על כ-450 מיליון דולר.

ממשק הסווייפים לבחירת בני זוג מופיע בפטנט רשום של טינדר, והוא אכן מהווה חלק בלתי נפרד מזהות האפליקציה - שבשנה האחרונה הפכה לאחת הפופולריות והמכניסות ביותר בתחום הדייטינג. Match, שמחזיקה גם באוקייקיופיד, פלנטי אוף פיש ושירותי דייטינג רבים ומגוונים, ככל הנראה רצתה להרחיב את הפורטפוליו שלה ולאמץ את באמבל בשל ייחודה: מדובר באפליקציה בה רק נשים יכולות ליזום צ'ט.

המשפט צפוי להיות קשה ומכוער, שכן יש דם רע בין טינדר ובאמבל גם ברמה האישית: האחרונה הוקמה בידי וויטני וולף הרד, בכירה לשעבר בטינדר, שאף סבלה מהטרדה מינית בעודה מועסקת בחברה (ופוצתה על כך במיליון דולר).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות