אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בדרך לעסקת ענק נוספת בשוק הבריאות האמריקאי? וולמארט במו"מ לרכוש את הומנה צילום:humana.com

בדרך לעסקת ענק נוספת בשוק הבריאות האמריקאי? וולמארט במו"מ לרכוש את הומנה

ענקית הקמעונאות האמריקאית מקיימת "מגעים ראשונים" לרכישת חברת ביטוחי הבריאות ששווייה עומד על כ-37 מיליארד דולר. המו"מ מתנהל, על רקע שורה של מיזוגים בתחום שירותי הבריאות בארה"ב

30.03.2018, 08:56 | שירות כלכליסט

לקראת מיזוג ענק נוסף בשוק הבריאות בארה"ב: ענקית הקמעונאות וולמארט החלה ב"מגעים ראשוניים" לגבי רכישה של חברת ביטוחי הבריאות הומנה (Humana). מניותיה של הומנה זינקו בעד 13% במסחר המאוחר אתמול (ה'). מניותיה של וולמארט רשמו ירידה קלה. על פי הדיווחים בארה"ב, פרטי העסקה האפשרית טרם נחשפו, ובשלב זה עד לא ברור אם היא אכן תצא לפועל.

קראו עוד בכלכליסט

וולמארט מסרה לאתר CNBC כי היא אינה נוהגת להגיב לשמועות ולספקולציות. נכון לסיום המסחר אתמול, שווי השוק של הומנה עמד על כ-37 מיליארד דולר, ואילו שווי השוק של וולמארט עמד על כ-260 מיליארד דולר. בשנה האחרונה זינקו מניותיה של המבטחת ב-30%, ואילו מניותיה של וולמארט עלו ביותר מ-25%.

סניף של וולמארט בארה"ב, צילום: אי פי איי סניף של וולמארט בארה"ב | צילום: אי פי איי סניף של וולמארט בארה"ב, צילום: אי פי איי

המגעים בין הצדדים מתנהלים, על רקע גל של עסקאות אפשריות בתחום שירותי הבריאות בארה"ב, נוכח הלחצים המופעלים על מבטחות להוריד את מחירי הביטוח הרפואי שהן גובות. בדצמבר סי. וי. אס. הלת' (CVS Health) הודיעה על עסקה של 69 מיליארד דולר לרכישת חברת הביטוח אטנה (Aetna).

ענקית הסחר המקוון אמזון התחייבה לשותפות עם ג'יי.פי מורגן ועם ברקשייר הת'אוויי לטיפול בסוגיית עלויות ביטוח הבריאות לעובדים. CNBC דיווחה גם כי אמזון ערכה שיחות מקדימות עם יצרניות תרופות גנריות ובכלל זה מיילן (Mylan) וסנדוז (Sandoz) לגבי כניסתה האפשרית לעולם התרופות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות