אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בכיר בפייסבוק ב-2016: "כל דבר שאנו עושים כדי לצמוח - הוא מוצדק" צילום: The Telegraph

בכיר בפייסבוק ב-2016: "כל דבר שאנו עושים כדי לצמוח - הוא מוצדק"

אנדרו בוסוורת' כתב לעובדים כי "אולי מישהו ייהרג בהתקפת טרור שתאורגן באמצעות הכלים שלנו. אבל עדיין, אנחנו מחברים אנשים"; בתגובה אמר כי לא האמין בדברים שכתב, וכי רק רצה לעורר דיון בסוגיות שבמחלוקת; צוקרברג: "מעולם לא סברנו שהמטרה מקדשת את האמצעים"

30.03.2018, 19:52 | יואב סטולר

פייסבוק לא מצליחה לרדת מסדר היום. תזכיר פנימי ששלח בכיר בחברה ב-2016 ופורסם היום לראשונה על ידי "באזפיד" כולל אמירות בעייתיות שלפיהן כל האמצעים כשרים כדי שהרשת החברתית תמשיך לצמוח.

קראו עוד בכלכליסט

אנדרו "בוז" בוסוורת', סגן נשיא בפייסבוק ואחד העובדים הראשונים בחברה, כתב בתזכיר: "אנו מחברים יותר אנשים (...) זה יכול להיות רע אם הדבר מנוצל באופן שלילי. אולי זה יחשוף מישהו להתעללות והוא ימות. אולי מישהו ייהרג בהתקפת טרור שתאורגן באמצעות הכלים שלנו. אבל עדיין, אנחנו מחברים אנשים.

"האמת המכוערת היא שאנו מאמינים כל כך בצורך לחבר אנשים, כך שכל דבר שמאפשר לנו לעשות כן הוא, דה-פקטו, טוב (...) זו הסיבה שכל דבר שאנו עושים כדי לצמוח - הוא מוצדק".

(ארכיון), צילום: The Telegraph (ארכיון) | צילום: The Telegraph (ארכיון), צילום: The Telegraph

דברים אלה מעוררים הדים על רקע הביקורת הציבורית העזה שעמה מתמודדת פייסבוק בימים אלה בעקבות פרשת קיימברידג' אנליטיקה, חברת ניתוח הנתונים שניצלה לרעה מידע אישי מ-50 מיליון פרופילים ברשת החברתית.

בוסוורת' היה אחראי על אסטרטגיית הפרסום של פייסבוק כאשר כתב את התזכיר, ובשנה שעברה מונה לראש מחלקת חומרה בחברה. בתגובה אמר כי לא האמין בדברים שכתב, אך ביקש לעורר דיון על סוגיות שבמחלוקת.

מנכ"ל ומייסד פייסבוק מארק צוקרברג, גינה את הדברים שפורסמו במזכר, אבל סירב לתקוף את העומד מאחוריו - בוסוורת'. לדבריו, הוא ורבים אחרים בחברה "מתנגדים נמרצות" לכתוב בתזכיר; "הרשת החברתית מעולם לא האמינה כי המטרה מקדשת את האמצעים", הוסיף.

לדברי צוקרברג, "בוז הוא מנהיג מוכשר הנוהג להשמיע דברים פרובוקטיביים. רבים בחברה - בהם אני - לא תומכים במה שנאמר בתזכיר. מעולם לא סברנו שהמטרה מקדשת את האמצעים. עלינו לפעול לקירוב הלבבות. בשנה שעברה שינינו את כל החזון של החברה כדי לשקף ראייה זו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות