אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניצחון לדיילות בקתאי פסיפיק: לא יחויבו יותר ללבוש חצאיות ציללום: גטי אמיג'ס

ניצחון לדיילות בקתאי פסיפיק: לא יחויבו יותר ללבוש חצאיות

דיילות בחברת התעופה התלוננו שהחצאיות חושפניות ועשויות לעודד הטרדות מיניות. ייתכן ויאלצו לחכות שלוש שנים למדים החדשים

31.03.2018, 13:15 | שירות כלכליסט

דיילות בחברת קתאי פסיפיק ניצחו בקרב לביטול חוק שמאלץ אותן ללבוש חצאיות. חברת התעופה מהונג קונג הסכימה שדיילות יוכלו לבחור ללבוש מכנסיים, לאחר לחץ מצד האיגוד שלהן. כך מדווח אתר BBC.

קראו עוד בכלכליסט

מספר דיילות התלוננו שלבישת חצאית גורמת להן לחוש אי נוחות - במיוחד כשהן מניחות תיקים בתאי האחסון העליונים, וכשהן משתמשות בתחבורה הציבורית בדרך אל ומהעבודה. אך השינוי לא יקרה בפועל עד שקתאי תרענן את מדי הצוות שלה, מה שיכול לקחת גם שלוש שנים לפי האיגוד. "אנחנו מקדמים ומוקירים את החלטת החברה לתת לנו את האפשרות לבחור את המדים", אמרה פאולין מאק, סגנית איגוד דיילות הטיסה של דרגון איירליינס מהונג קונג.

דיילות של חברת התעופה קתאי פסיפיק לבושות חצאית, ציללום: גטי אמיג דיילות של חברת התעופה קתאי פסיפיק לבושות חצאית | ציללום: גטי אמיג'ס דיילות של חברת התעופה קתאי פסיפיק לבושות חצאית, ציללום: גטי אמיג

החיוב לבוש חצאיות קיים מאז שהחברה נוסדה ב-1946 - למרות ביקורת גוברת שצברה מומנטום ניכר בזכות תנועת ה-MeToo#. הדיילות ביקשו לעצב מחדש את מדיהן כבר ב-2014 - בטענה שהחצאיות חושפניות מדי ועשויות לעודד הטרדות מיניות.  מאק אמרה ששינוי המדיניות "לא רק נותן לנו יותר אפשרויות, אלא גם מגן עלינו".

החברה אמרה שתבחן מחדש את מדי הצוות הן של קתאי פסיפיק, והן של קתאי דרגון. "בדיוק כמו שאנחנו מכירים בחשיבות מתן חופש בחירה לנוסעינו, אותו הדבר נכון בנוגע לעובדינו", כך אמר דובר מטעם החברה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות