אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיזוג בענף התשתיות המקומי: לסיכו רוכשת את השליטה בפולדמיר אתר החברה

מיזוג בענף התשתיות המקומי: לסיכו רוכשת את השליטה בפולדמיר

לסיכו תשלם 9.8 מיליון שקל עבור נתח של 56% בחברת פולדמיר, המתמחה בפרויקטים של מוסדות ציבוריים, ותקבל אופציה לרכישת יתרת המניות; "הרכישה תואמת את רצון החברה להתרחב, בדגש על מוסדות ציבור ומערכת הביטחון"

01.04.2018, 09:30 | מיקי גרינפלד

עסקת מיזוג בענף התשתיות המקומי: חברת לסיכוהבורסאית מדווחת הבוקר (א') על רכישת מניות השליטה בפולדמיר בניין - חברה ישראלית פרטית המתמחה בהקמת פרויקטים הנדסיים מורכבים עבור מוסדות ציבוריים בכלל ועבור מערכת הביטחון בפרט.  

קראו עוד בכלכליסט

לסיכו רוכשת מבעלי המניות של פולדמיר נתח כולל של 56% בחברה, תמורת 9.75 מיליון שקל, ותקבל אופציה לרכישת יתרת המניות (אופציה מקבילה קיימת למוכרים למכירת המניות), אותה תוכל לממש החל ממועד פרסום הדוחות השנתיים של 2020 למשך 150 יום.

צבר ההזמנות של פולדמיר עומד על 350 מיליון שקל ומחזור ההכנסות שלה בשנת 2017 עמד על 150 מיליון שקל. לסיכו מציינת כנימוק לעסקה שהיא "תואמת את רצון החברה להרחיב את פעילותה ותחומי ההתמקצעות שלה בפרויקטים מיוחדים של הנדסה אזרחית בדגש על מוסדות ציבור ומערכת הביטחון".

בין העבודות שביצעה פולדמיר בשנים האחרונות (לפי אתר החברה) ניתן למנות את אצטדיון טדי, הרחבת מבנה בית הלוחם בירושלים, שיקום וחידוש שגרירות בריטניה בת"א, בית הספר להוראת השואה ביד ושם, מבנה המעבדות של המכון הביולוגי, הפקולטה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בן גוריון, מחלקות יולדות, מיון נשים וחדרי ניתוח בביה"ח סורוקה ומבנים עבור התעשייה האווירית. כמו כן הקימה פולדמיר (לפי הדיווח של לסיכו) שורה של מתקנים צבאיים, עבור הצבא הישראלי והצבא האמריקאי, בכלל זה בסיסים צבאיים, האנגרים, בונקרים, משרדים, מרכזי תחזוקה ועוד.

השלמת עסקת המיזוג כפופה לאישור הממונה על ההגבלים העסקיים, וכן לצו קיום צוואת אחד ממייסדי פולדמיר אשר אלמנתו נמנית על המוכרים. בתקופת הביניים (שנקבעה לשישים יום ממועד חתימת ההסכם ועד להתקיימות התנאים המתלים), לא יתקבלו החלטות בפולדמיר בנושאים מהותיים ללא הסכמת לסיכו.

לסיכו הונפקה בבורסה של ת"א בחודש מאי 2017, והיא חברת התשתיות והבנייה הרביעית שהונפקה בשוק המקומי בשנתיים האחרונות (והקטנה שבהן) - לאחר אשטרום, שפיר הנדסה וקבוצת אורון. החברה פועלת באמצעות חמש חברות־בנות בארבעה מגזרי פעילות: מגזר תחזוקה של מערכות זורמות; מגזר אנרגיה בתחום הגז הטבעי; מגזר הקמת תחנות שאיבה וקווי מים וביוב; ומגזר של בניית מסילות ברזל בארץ ובחו"ל (בעבר עסקה הקבוצה בבניית יחידות דיור בישראל אולם פעילות זו הופסקה בתחילת שנות ה־2000.( לסיכו עובדת גם היא עם מערכת הביטחון, בעיקר בתחום מערכות טרמינלים וצנרת דלק.

את שנת 2017 סיימה לסיכו עם מחזור הכנסות של 384.6 מיליון שקל, לעומת 403.6 מיליון שקל בשנת 2016. הרווח התפעולי השנתי עמד על 27.9 מיליון שקל, בהשוואה ל-27.1 מיליון שקל בשנה קודמת - שיעור הרווחיות התפעולית טיפס ל-7.3%, לעומת 6.7% ב-2017. ה-EBITDA ב-2017 עמד על 31.3 מיליון שקל, לעומת 28.9 מיליון שקל ב2016. בשורה התחתונה רשמה לסיכון רווח נקי של 12.5 מיליון שקל, בהשוואה ל-16.5 מיליון שקל ב-2016.

מתקן צנרת של לסיכו , אתר החברה מתקן צנרת של לסיכו | אתר החברה מתקן צנרת של לסיכו , אתר החברה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות