אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפתעה לפיראטים: גם גוגל נלחמת בפלטפורמת Kodi

הפתעה לפיראטים: גם גוגל נלחמת בפלטפורמת Kodi

ענקית האינטרנט הסירה מונחים שקשורים לקודי מתכונת ההשלמה האוטומטית שבשורת החיפוש שלה; המטרה: לצמצם את חשיפתם של משתמשים חדשים לפלטפורמה הפופולרית - כחלק מהמאבק המתמשך בתוכן הפיראטי ברשת

01.04.2018, 12:47 | יואב סטולר

ענקיות תקשורת, תוכן ומדיה נלחמות בפלטפורמת Kodi ברחבי העולם, כדי לעצור את הצפייה וההורדה הפיראטית; עתה מצטרפת למאבק שחקנית חזקה ביותר - גוגל.

קראו עוד בכלכליסט

לפי דיווח של TorrentFreak, ענקית הטכנולוגיה הסירה את המונח Kodi מההשלמה האוטומטית במנוע החיפוש שלה באנגלית, בשאיפה לצמצם את צריכת התכנים הגנובים.

קודי. מכה חדשה לפיראטים קודי. מכה חדשה לפיראטים קודי. מכה חדשה לפיראטים

גולשים שיחפשו אחר קישורים לצפייה באמצעות פלטפורמת התוכנה הפופולרית לא יקבלו המלצות חיפוש שנוגעות לה, מה שיכול להשפיע משמעותית על מספר הגולשים שיגיעו לאתרי קודי למיניהם.

קודי, שפופולרית מאוד בישראל, היא תוכנה חוקית כשלעצמה - אך יש לה מספר עצום של תוספים שמיועדים לצריכת תוכן פיראטי. על כן גוגל, שפועלת בשנים האחרונות להחלשת אתרים שפוגעים בזכויות יוצרים, בחרה להסיר את קודי מהמלצות החיפוש; משתמשים שיגגלו "קודי" באנגלית יקבלו הצעות כמו "קודאק", "קודיאק" וכו'.

החיפוש בישראל טרם הושפע מהמהלך; מי שיגגל "Kodi Israel" יקבל השלמות רלוונטיות לגולשים בארץ. בפועל, יתכן שההשפעה על חובבי הסטרימינג וההורדות הפיראטיות תהיה זניחה משמקווים בגוגל; חובבי פלטפורמת קודי נשבעים בה ונוהגים להשתמש בתוספים שכבר הותקנו אצלם. ואולם, המהלך של גוגל יוכל להשפיע על הצטרפות משתמשים חדשים, במיוחד כאלה ששמעו על קודי אך לא יודעים במה מדובר וכיצד משתמשים בתוכנה כדי לצרוך תוכן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות