אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העמותות הדתיות באחוזת רוטנר, בקריית מלאכי הגישו בקשה לפירוק שיתוף צילום: עודד קרני

העמותות הדתיות באחוזת רוטנר, בקריית מלאכי הגישו בקשה לפירוק שיתוף

שתי העמותות הדתיות ברך משה ואיתמר עטרת המחזיקות ב־25% מאחוזת רוטנר הגישו בקשה לפירוק שיתוף, כארבע שנים לאחר שהחברות רוטשטיין וצפחה רכשו חלקים מהקרקע והפכו לשותפות ב־75%

02.04.2018, 08:34 | דותן לוי
שתי העמותות הדתיות ברך משה ואיתמר עטרת המחזיקות ב־25% מאחוזת רוטנר הגישו בקשה לפירוק שיתוף, כארבע שנים לאחר שהחברות רוטשטיין וצפחה רכשו חלקים מהקרקע והפכו לשותפות ב־75%. עוד ביקשו העמותות למנות את עורך הדין המייצג אותן, אמיר שפיצר, לכונס נכסים שיופקד על הפירוק. הבקשה הוגשה על ידי עו"ד שפיצר לבימ”ש השלום באשדוד, ובה נטען להיעדר שקיפות בפרויקט הנבנה על ידי רוטשטיין וצפחה. עוד נטען כי ברצונן של העמותות הדתיות לשווק את יחידות הדיור באופן עצמאי לקהל לקוחותיהם.

אבישי בן חיים, מנכ”ל רוטשטיין. צפוי להקצות לעמותות 25% מהפרויקט, צילום: עודד קרני אבישי בן חיים, מנכ”ל רוטשטיין. צפוי להקצות לעמותות 25% מהפרויקט | צילום: עודד קרני אבישי בן חיים, מנכ”ל רוטשטיין. צפוי להקצות לעמותות 25% מהפרויקט, צילום: עודד קרני

אחוזת רוטנר היא קרקע פרטית בשטח של כ־525 דונם, עם תב"ע להקמת כ־3,000 יחידות דיור בבנייה רוויה בדרום־מערב קריית מלאכי, בסמוך לבאר טוביה ולכפר ורבורג. התב"ע שאושרה ב־2014 מאפשרת הקמה של 99 צמודי קרקע, כ־14 אלף מ"ר שטחי מסחר ו־13 אלף מ"ר משרדים. ב־2014 קיבלו רוטשטיין וצפחה היתר לבניית 222 יח"ד, מהן 88 יח”ד לרוטשטיין. ב־2016 התקבל היתר לבניית 100 יח"ד נוספות, מהן נמכרו 86 יח"ד.

קיימים שני תרחישים לפירוק השיתוף: העמותות יקבלו 25% מכל מתחם או 25% מחטיבת קרקע אחרת, שבה יבנו בעצמן. חלקן של העמותות צפוי לעמוד על כ־800 יח"ד. מרוטשטיין ומצפחה לא נמסרה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות