אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פעולת תגמול: סין הטילה מכסי מגן על 128 מוצרים אמריקאיים צילום: בלומברג

פעולת תגמול: סין הטילה מכסי מגן על 128 מוצרים אמריקאיים

בעקבות צעדו של טראמפ בהטלת מכסים על מוצרי יבוא, סין העלתה ב-25% המכס על מוצרי אלומיניום ובשר שיובאו מארה"ב וב-15% על 120 מוצרים נוספים. בסין מעריכים כי מדובר ששווי יבוא של כ-3 מיליארד דולר

02.04.2018, 08:51 | שירות כלכליסט

שר האוצר הסיני הודיע אמש על הטלת מכסי מגן על 128 מוצרים המיובאים מארה"ב, בתגובה למהלך הדומה שהכריז הנשיא דונלד טראמפ על מוצרים טכנולוגים מסין, וקודם לכן על מוצרי פלדה ואלומיניום - הודעה זו נגעה לשוק הגלובאלי אך משקלה העיקרי נוגד לסין.

קראו עוד בכלכליסט

ההחלטה הסינית מגיעה לאחר אזהרות מקדימות שיצאו מבייג'ינג בעקבות ההחלטות של טראמפ. לדברי הסינים, מטרת הצעד היא "לשמור על האינטרסים של סין".

סין אמרה בעבר כי היא אינה מעוניינת במלחמת סחר, אך לא תשב בשקט אם כלכלתה עלולה להיפגע.

צימוקים ואגוזים מארה"ב בסופרמרקט בבייג צימוקים ואגוזים מארה"ב בסופרמרקט בבייג'ינג | צילום: איי פי צימוקים ואגוזים מארה"ב בסופרמרקט בבייג

ההחלטה הסינית קובעת כי החל מהיום יועלה ב-25% המכס על מוצרי אלומ  ובשר שיובאו מארה"ב ומכס בשיעור של 15% על 120 מוצרים נוספים המיובאים מארה"ב (בסך הכל כאמרו 128 מוצרים). רשימת המוצרים פורסמה כבר ב-23 במרץ. שווי היבוא הממוסה לפי ההחלטה החדשה מוערך לפי ההודעה הסינית בכ-3 מיליארד דולר.

מדובר בתגובה ראשונה של סין לצעדיו של טראמפ וכי חברות אמריקאיות נוספות עלולות להיפגע מתגובה של סין, במיוחד כאלה שנמצאות באירופה ובאסיה. עם זאת, יש חוסר איזון בסחר בין ארה"ב לסין, אבל עודף סיני גדול, כמובן, פירושו שהיא עלולה להיות חשופה הרבה יותר למלחמת סחר מאשר ארה"ב.

נשיא סין שי ג נשיא סין שי ג'ינפינג ודונלד טראמפ, בייג'ינג 2017 | צילום: בלומברג נשיא סין שי ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות