אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האקרים פרצו למיליוני חשבונות אשראי של לקוחות רשת סאקס צילום: גטי אימג'ס

האקרים פרצו למיליוני חשבונות אשראי של לקוחות רשת סאקס

הפושעים פרצו למערכות רשת האדסונס ביי, מפעילת סאקס ו-Lord and Taylor ומציעים למכור גישה לחשבונות של כ-5 מיליון איש; החברה לא חשפה את פרטי הפריצה או מספר הקורבנות, אך הבטיחה לפצות אותם בשירותי ניטור אשראי

02.04.2018, 13:21 | רפאל קאהאן

מיליוני חשבונות של לקוחות קבוצת Hudson’s Bay אשראי נפרצו בידי פושעי סייבר; הקבוצה הקנדית, שמתמחה בחנויות יוקרה, מפעילה את רשתות סאקס ו-Lord and Taylor בארצות הברית.

קראו עוד בכלכליסט

לפי דיווח של סוכנות רויטרס, נמנעה החברה מלנקוב במספר החשבונות המדויק או להסגיר פרטים נוספים על הפריצה. האדסונס ביי הסתפקה בהודעה לקונית לפיה נקטה "צעדים לחסימת הפרצה" ותעדכן את הלקוחות שהחשבונות שלהם נפרצו. כמו כן, תפצה אותם בשירות ניטור חשבון והגנה מפני גניבת זהות.

חנות סאקס בשדרה החמישית בניו יורק, צילום: גטי אימג חנות סאקס בשדרה החמישית בניו יורק | צילום: גטי אימג'ס חנות סאקס בשדרה החמישית בניו יורק, צילום: גטי אימג

כנופיית ההאקרים שעומדת מאחורי הפריצה היא ככל הנראה JokerStash. הייחוס לקבוצה הזו מגיע לאחר שחברת סייבר זיהתה הודעה של הקבוצה בפורומים בדארקנט, לפיה צפויים הפושעים להציע למכירה גישה לכ-5 מיליון חשבונות פרוצים מהאדסונס ביי. עד כה, פרסמה הכנופיה אצווה ראשונה ובה כ-125 אלף חשבונות שלפי הערכות מומחי סייבר, כ-75% מהם הגיעו מלקוחות קמעונאית היוקרה. למרות המספר המרשים, הפריצה הזו עדיין קטנה משמעותית מהפריצות שפגעו בטארגט, הום דיפו ו-7/11 בעשור האחרון, במסגרתן הגיעו לידי האקרים פרטי אשראי של עשרות מיליוני משתמשים.

האדסונס ביי מתמודדת כיום עם שורה של קשיים; ביוני שעבר החלה בתהליך צמצום הנדל''ן שברשותה והודיעה שהיא מתכננת לחתוך בהוצאותיה בצורה אגרסיבית. לא ברור אם צמצמה גם בשירותי אבטחת המידע שלה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות