אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו מנסה להסיט את האש מהזיגזג: "נקים ועדת חקירה פרלמנטרית לקרן החדשה" צילום: ג'רוזלם פוסט - מארק ישראל סלם

נתניהו מנסה להסיט את האש מהזיגזג: "נקים ועדת חקירה פרלמנטרית לקרן החדשה"

ראש הממשלה בפוסט בפייסבוק: "הקרן היא הגורם המרכזי שהפעיל לחץ אירופי על ממשלת רואנדה לסגת מההסכם להוצאת המסתננים מישראל"; הקרן החדשה: "נתניהו עבר הערב כל קו אדום"

03.04.2018, 19:17 | שירות כלכליסט

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, פרסם הערב פוסט בפייסבוק שבו שוב האשים את הקרן החדשה לישראל בסיכול ההסכם עם רואנדה בנושא מבקשי המקלט, והצהיר כי ביקש מיו״ר הקואליציה דודי אמסלם להוביל מהלך להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית לפעילות הקרן. יצוין כי נתניהו לא הביא כל ראיה לביסוס האשמתו, והפרסום נראה כמו ניסיון הסתה והסטה של תשומת הלב הציבורית מהזיגזג המזיק שלו והנזק שגרם למדינת ישראל.

ראש הממשלה כתב: "הגורם המרכזי שהפעיל לחץ אירופי על ממשלת רואנדה לסגת מההסכם להוצאת המסתננים מישראל, זוהי הקרן החדשה לישראל.

"הקרן החדשה היא ארגון זר שמקבל מימון מממשלות זרות ומגורמים עוינים לישראל, כמו הקרנות של ג׳ורג׳ סורוס. מטרת העל של הקרן היא מחיקת הציביון היהודי של ישראל והפיכתה למדינת כל אזרחיה, לצד מדינת לאום פלסטינית נקייה מיהודים בקווי 67׳ שבירתה ירושלים.

"מזה עשרות שנים הקרן מממנת ארגונים אנטי ציונים ופרו פלסטינים, ביניהם כאלה שמוציאים את דיבתם של חיילי צה״ל כמו ״שוברים שתיקה״ ו״בצלם״ וכאלה שנלחמים למען מחבלים פלסטינים כמו ארגון ״עדאלה״.

"אני לא מכיר אף דמוקרטיה מערבית, ובמיוחד ארה"ב, שלאורך זמן הייתה מוכנה לסבול פעילות עוינת הממומנת על ידי מדינות זרות, כפי שקורה כאן בישראל עם הקרן מזה עשרות שנים.

"לכן ביקשתי מיו״ר הקואליציה דודי אמסלם להוביל את המהלך להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית על פעילות הקרן החדשה לישראל, שמסכנת את ביטחונה ועתידה של מדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי".

יצוין כי גם אתמול האשים נתניהו את הקרן החדשה בכך שסיכלה את ההסכם עם רואנדה.

נתניהו, צילום: איי אף פי נתניהו | צילום: איי אף פי נתניהו, צילום: איי אף פי

מהקרן החדשה לישראל נמסר בתגובה כי "ראש הממשלה עבר הערב כל קו אדום בהסתה נגד הקרן. אנו קוראים לכל הציבור שחרד מהאיום שביבי מטיל על הדמוקרטיה הישראלית להתייצב לצד הקרן החדשה לישראל ומצפים כך גם מכל ראשי המפלגות ומקולות ליברליים מתוך הליכוד.

לגופו של עניין, אומרים בקרן החדשה, "לא היה לקרן כל מגעים עם ממשלת רואנדה. כל המידע על הפעילות של הקרן החדשה לישראל וארגוניה חשוף, שקוף ומדווח".

ח"כ איציק שמולי (המחנה הציוני) אמר בתגובה: "מקארתיזם מהסוג הגרוע ביותר. ועדת החקירה היחידה שצריך כאן היא על חוסר תפקודו והשתבשות דעתו של נתניהו. לא אתפלא אם גם את ההחלטה הזו הוא קיבל על בסיס התגובות בקיר הפייסבוק שלו. במקום לקבל החלטות ולהנהיג הוא נגרר כמו עפיפון לאן שלוקחת הרוח".

ח"כ מיכל רוזין (מרצ) אמרה בתגובה: "שקרן. ישראל הציגה לבית המשפט העליון הסכם שקרי עם רואנדה. את העדויות שהבאנו מרואנדה על מצב הפליטים שכבר גורשו, הצגנו לשורה של בכירים שעל בסיסן התחזקה ההתנגדות לגירוש. אך העובדות לא משנות, שוב נתניהו מתפקד כטוקבקיסט פחדן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות