אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת Via השיקה את שירות ויה-ואן בלונדון צילום: BVG

חברת Via השיקה את שירות ויה-ואן בלונדון

השירות של חברת שיתוף הנסיעות הישראלית, שהושק בשיתוף מרצדס, יתחיל לפעול במרכז העיר ובטבעת סביבו. החברות השיקו את ויה-ואן באמסטרדם לפני חודש, וצפויות להרחיב את השירות לברלין בהמשך השנה

04.04.2018, 11:51 | מאיר אורבך

ויה-ואן, המיזם המשותף של חברת ויה (Via) וחטיבת המכוניות המסחריות של מרצדס-בנץ הכריזו היום (ד') על השקת שירות שיתוף הנסיעות שלהם בלונדון.

קראו עוד בכלכליסט

רוצה ללמוד עוד על via ? סטארט אפ ניישן פיינדר מידע נרחב אודות החברה וחברות נוספות בתחום http://finder.startupnationcentral.org/company_page/via

השירות מושק באזורים 1 ו-2 של לונדון (מרכז העיר והטבעת סביבו) ויספק לתושבי העיר את השירות של ויה שמאפשר נסיעה משותפת בעלות נמוכה. מרצדס השקיעה בשנה שעברה 250 מיליון דולר בוויה, כשמתוך הסכום הוקצו 50 מיליון דולר לוויה-ואן.  

מונית של ויה, צילום: BVG מונית של ויה | צילום: BVG מונית של ויה, צילום: BVG

השירות מבוסס על מערכת ההפעלה לתחבורה חכמה שפיתחה ויה, שיושמה לראשונה בניו יורק, ומאז סיפקה מעל 30 מיליון נסיעות משותפות בכל העולם . זו העיר השנייה שבה מושק השירות המשותף של מרצדס בנץ ו-ויה, לאחר ההשקה באמסטרדם לפני חודש. בשנה שעברה דיווחו החברות על כוונתן להשיק את השירות גם בברלין בהמשך השנה.

הפלטפורמה של ויה נשענת על איסוף נוסעים לנסיעה משותפת בנקודה שקרובה אליהם, מעין תחנת אוטובוס וירטואלית. בשיטה זו, אומרים בחברה, ניתן להסיע מספר גדול של נוסעים תוך שימוש במעט כלי רכב ביחס למספר המוניות. כך ניתן גם לצמצם את עומסיה התנועה בערים ואת פליטת הפחמן בהן.  

"לתושבי לונדון מגיעים פתרונות תחבורה חדשניים שהם בטוחים, נוחים וזולים", אמר כריס סניידר, מנכ"ל ויה-ואן. "ויה-ואן היא חברה מסוג אחר: אחריות חברתית היא חלק מה-DNA שלנו. המשימה שלנו היא להניע מערכות תחבורת המונים דינמיות בזמן אמת, שמפחיתות את עומס התנועה בערים, ובנוסף גם להציע לנהגים הזדמנות להרוויח שכר הולם. אנו מתרגשים להשיק את השירות בלונדון, וסוף סוף לתת לתושבי העיר אלטרנטיבה לשירותים היקרים והבלתי יעילים של מוניות ספיישל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות